Wydarzenia z życia szkoły

Rok szkolny 2017/2018

Majówka 29-tej

26 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole XXVIII „Majówka 29 – tej”. To sobotnie spotkanie było tym bardziej wyjątkowe, iż związane z obchodami stulecia naszej szkoły.
Tradycyjnie imprezę rozpoczął konkurs rzutów do kosza, w którym rywalizowali ze sobą uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci naszej szkoły.
Na parterze została przygotowana wystawa, będąca swego rodzaju skarbnicą wspomnień o szkole. Uczniowie, ich bliscy i wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć kroniki, zapoznać się
z historią naszej szkoły przedstawioną na osi czasu, obejrzeć zdjęcia i prezentacje multimedialne.

 

W ciągu trzech godzin naszego świętowania na gości czekało wiele atrakcji:

 • przedstawienie teatralne „Szkoła wczoraj i dziś”,
 • konkurencje sportowe,
 • turniej darta,
 • „Bieg pierwszej pomocy”,
 • „Rodzinny turniej szachowy”,
 • laboratorium i pokazy zorganizowane przez uczniów i rodziców,
 • gry i zabawy z językiem angielskim,
 • kiermasz książek,
 • loteryjka poświęcona stuleciu,
 • malowanie twarzy,
 • festiwal zdrowia – pokaz naczyń tupperware,
 • wspólne malowanie na kartonie.

W czasie zabawy goście mogli się posilić, korzystając z grilla pod kasztanowcami, kawiarenki prowadzonej przez rodziców klas trzecich, sklepiku i stołówki szkolnej.
Mimo iż pogoda płatała nam figle wszyscy bawili się znakomicie.

Konkurs pięknego czytania

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 biblioteka szkolna zorganizowała
Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas czwartych.
I miejsce zajęła Marysia Prus z klasy 4b, II miejsce zajęła Zoja Szcześniak z klasy 4b
i Alicja Piechórowska z klasy 4c, III miejsce zajął Karol Śwrkula.

 

Kiermasz książki 🙂

W dniach 14-18 maja 2018 r. biblioteka szkolna prowadziła zbiórkę wydanych po 2000 roku używanych książek, płyt CD, filmów DVD i gier komputerowych.
Zebrane „fanty” były  sprzedawane na kiermaszu  dnia 26 maja 2018 r.w czasie „Majówki 29-ej”. Zebrano 361, 50 zł. Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup gier planszowych do biblioteki szkolnej.

Warsztaty literacko – graficzne

W dniu 22 maja w klasie 3 b zostały przeprowadzone warsztaty literacko – graficzne. Uczniowie poznali historię powstania książki. Poznali różne sposoby ilustrowania wierszy i tekstów literackich. Dowiedzieli się co to znaczy perspektywa i jak wykorzystać tę wiedzę podczas tworzenia prac plastycznych.

 

Święto Biblioteki 

8 i 9 maja 2018 roku biblioteka szkolna zorganizowała imprezy czytelnicze
z okazji Święta Bibliotekarza i Bibliotek.

W ramach tego wydarzenia odbyły się wystawy ciekawych książek i nowości , konkursy czytelnicze dla klas 1 i 2 oraz konkurs literacki „Świat wierszy Jana Brzechwy” dla klas 3.
W konkursie literackim I miejsce zajęła Ewa Branny z klasy 3b, II miejsce zajął
Adam Osiński z klasy 3c, III- Lena Królikiewicz z klasy 3d, Magda Podlasiak  z klasy 3d
i Weronika Rudniewska z klasy 3b.

  

Mam zdanie … 

W ramach projektu „Mam zdanie – mali warszawiacy o swoim mieście” dnia 17 maja uczniowie z klasy 3 b uczestniczyli w warsztatach literackich. Rezultatem tego spotkania była twórczość poetycka dzieci. Powstały ciekawe, wzruszające wiersze.

Warszawskie Targi Książki

 

17 i 18 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Warszawskie Targi Książki odbywające się na stadionie Narodowym. Uczestniczyli również w zajęciach czytelniczych dotyczących ilustracji książkowej. Dzieci wróciły do szkoły z torbami pełnymi nowości wydawniczych.

   

Dzień Ziemi

   

20 kwietnia odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w konkursach indywidualnych i grupowych. Wykazali się wiedzą o recyklingu, ochronie przyrody i ekologii. Największą radość sprawiło dzieciom budowanie „potwora” z plastikowych opakowań.
Za swój udział i zaangażowanie uczniowie  z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

          

 

Gratulujemy 😊

Pierwszy mural w naszej szkole

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na mural do stołówki szkolnej. Spośród dziewięciu projektów wybrano pracę Mikołaja Rossa z klasy VI B. W sobotę 21 kwietnia klasy siódme przeniosły zwycięski projekt na ściany stołówki.

 

 

Są wśród nas artyści 🙂

Mali przyjaciele zwierząt

W trzecim tygodniu kwietnia klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Podczas warsztatów dzieci poznały psa przewodnika – suczkę Saszę. Dowiedziały się, jak należy opiekować się zwierzęciem
i jak zadbać, aby kontakt z psem był bezpieczny. Na koniec mogły pogłaskać Saszę i nakarmić ją przysmakiem.

 Figur kilka, zróbmy wilka

We wtorek 17 kwietnia klasa I B uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Pracowni Grafiki Artystycznej Graffias. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Elżbieta Waga-Krajewska.
Dzieci zapoznały się z dziedziną sztuki-grafiką i technikami graficznymi.  Zobaczyły, jakie są różnice pomiędzy rysunkiem i grafiką. Z rozciętych tangramów zaprojektowały różne zwierzęta i wykonały odbitki przy pomocy prasy graficznej. W oczekiwaniu na swoją kolej wykonania odbitki dzieci pracowały z Panią Magdaleną Olasińską tworząc  zwierzyniec z plasteliny.

 

            Dziękujemy za przygotowanie wspaniałych warsztatów 🙂

Warsztaty literacko – plastyczne

W poniedziałek 16 kwietnia klasa I B gościła ilustratorkę książek dla dzieci panią Agnieszkę Kłos-Milewską. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowana jest książka i na czym polega praca ilustratora.
Z zainteresowaniem słuchały fragmentów opowiadań jednocześnie oglądając przepiękne ilustracje. W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki stworzyli książkę pod tytułem „Pomieszane pogody. Przygody kota i żyrafy”.


Dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie 🙂

Dzień Samorządności

 

20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności.
Uroczystość rozpoczęła się apelem, na którym p. Dyrektor wręczyła uczniom klucz do szkoły,
będący symbolem władzy. Następnie uczniowie klas 4-7 mogli zmierzyć się w konkursach przygotowanych przez nauczycieli: Omnibusie wiosennym, rozgrywkach sportowych, konkursie Jeden z jedenastu, quizie z języka angielskiego. Uczniowie mogli również wcielić się w rolę nauczycieli i poprowadzić lekcje. Podczas przerw inicjatywę przejęli już sami uczniowie, przygotowując szereg atrakcji: konkurs „Zgadnij, co to za owoc?”, Konkurencje sportowe, salon wróżb, studio tatuażu. Ponadto z okazji obchodów Dnia Samorządności uczniowie klasy 7b przygotowali inscenizację przedstawienia: „Czerwony Kapturek szuka księcia”.
Dużym zainteresowanie cieszyła się również kawiarenka, gdzie uczniowie mogli spróbować pysznych, domowych wypieków. Dzień zakończył się oddaniem p. Dyrektor klucza do szkoły, wręczeniem nagród oraz prezentacją zdjęć.

Autorskie spotkanie z absolwentem naszej szkoły

W poniedziałek 26 marca, w ramach obchodów 100 – lecia szkoły, uczniowie klas II i III spotkali się z absolwentem naszej szkoły p. Jarosławem Kaczmarkiem. Jest on autorem kilku książek o tematyce związanej z piłką nożną. Podczas spotkania pan Jarosław Kaczmarek czytając fragmenty swoich książek wprowadził dzieci w pasjonujący świat piłkarzy, którzy jak bohaterowie mitów, wykorzystują swoje niezwykłe moce i umiejętności w walce o zwycięstwo.
Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów w świeżo nabytych egzemplarzach.

Witaj Wiosno 🙂

20 marca w naszej szkole witano Wiosnę. Uczniowie klas 0 – III ubrali się w kolorowe, wiosenne stroje. Na korytarzach widać było kwiaty, ptaki, żabki, motyle i słoneczka. O godz. 11.00 wszyscy zebrali się, by obejrzeć przygotowaną przez pierwszoklasistów inscenizację ,,Witaj, Wiosno”.
Pięknie recytowane wiersze i wesołe piosenki zachwyciły widzów i wprawiły ich w radosny, prawdziwie wiosenny nastrój.

Dzień Liczby PI

 

W środę 14 marca już po raz siódmy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W tym dniu królowała matematyka. Odbyły się: konkurs wiedzy matematycznej, potyczki matematyczne, konkurs plastyczny – „Liczba Pi zamieszkała w Płaskolandii” oraz degustacja przygotowanych przez uczniów babeczek i ciasteczek ozdobionych symbolem liczby Pi. Uczniowie rozwiązywali także zestawy zadań (rebusy, szyfry, zapałkowe figle) oraz wzięli udział w konkursie Pi–wyrazy. Najważniejszym punktem obchodów był jednak konkurs na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi. Uczennica klasy 5a pobiła zeszłoroczny rekord szkoły, zapamiętując 267 cyfr po przecinku rozwinięcia liczby Pi. Obchody Dnia Liczby Pi zakończył apel podsumowujący osiągnięcia uczniów, na którym zostały rozdane nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Radę Rodziców.

 

Wszystkim tegorocznym zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do aktywnego udziału za rok.

Nauka nie jest trudna 🙂

Wszyscy mówią, że fizyka jest trudna i nawet nie próbują jej poznać…
U nas na kółku jest zupełnie inaczej! Wiemy doskonale, że całą otaczającą nas rzeczywistość opisują właśnie prawa fizyki. I chociaż pewne metody matematyczne są dla nas jeszcze zbyt skomplikowane, by zrozumieć niektóre aspekty funkcjonowania świata, próbujemy bawić się wiedzą i odkrywać jej najprzyjemniejsze strony. Robiliśmy już ciecz nieniutonowską,
badaliśmy napięcie powierzchniowe na bańkach mydlanych,
sprawdzaliśmy wyporność cieczy, mierzyliśmy poziom natężenia dźwięku w różnych miejscach
w okolicy szkoły, a ostatnio każdy z nas zrobił własnego slime’a ?. To tylko część naszych szalonych pomysłów! Wiele jeszcze przed nami!

Z wizytą …

28 lutego uczniowie klasy I a pod opieką pani Małgorzaty Podwójci i Barbary Gac udali się do Biblioteki Miejskiej. Z zachwytem chodzili między regałami podziwiając wielkość i różnorodność księgozbioru placówki. Każdy znalazł książkę, grę planszową lub płytę, którą chciałby natychmiast wypożyczyć. Szczęśliwcy mieli już wcześniej założone karty czytelnika. Pozostali uczniowie postanowili przyprowadzić rodziców, aby takie karty uzyskać. Wszyscy wracali do szkoły
z mocnym postanowieniem, że będą częstymi gośćmi w Miejskiej Bibliotece.

   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniach 21.lutego – 2.marca 2018 r. szczególną uwagę koncentrujemy wokół języka ojczystego.
Doszukujemy się jego różnorodności, zawiłości a nade wszystko doceniamy piękno.

Uczniowie mogą wziąć udział w konkursach językowych prowadzonych w bibliotece.
Sprawdzają swoją wiedzę w zakresie zagadnień gramatycznych, ortograficznych i leksykalnych.
Chętni oglądają i poznają bogatą ofertę słowników języka polskiego.

Samorząd Uczniowski prowadzi Bank Słów Młodzieżowych.
Zachęca do podawania nowych wyrazów – wraz z wyjaśnieniem – które od niedawna pojawiają się w rozmowach młodych ludzi.

W świetlicy dzieci wysłuchały fragmentu „Łopianowego pola” w interpretacji nauczycieli i uczniów nagrodzonych w kilku edycjach szkolnego konkursu Pięknego Czytania
oraz obejrzały krótką prezentację.

Schodząc po schodach czytamy zaczepione ciekawostki na temat języka. Może Wy wiecie:

– Ilu ludzi posługuje się językiem polskim? Która z liter występuje w tekstach najczęściej? Jakie jest najdłuższe słowo?

Jasełka

Z wizytą …

W grudniu klasa 2a i 3b wybrały się do Studia Koncertowego Polskiego Radia.
Uczniowie uczestniczyli w próbie orkiestry przed świątecznym koncertem.
Wysłuchali wielu utworów muzyki klasycznej.
Obserwowali pracę muzyków i dyrygenta oraz reżyserów dźwięku i aktorów
teatru Polskiego Radia.

Dziękujemy za zaproszenie 🙂

Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra

L. L. Pauling 

24 listopada już po raz ósmy odbył się Dzielnicowy dzień Dobrego Jedzenia pod hasłem „Chrupiemy zdrowo – warzywnie i owocowo”. Swoją obecnością zaszczycił nas
Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Pan Krzysztof Czubaszek i Pani Eugenia Kościk z zespołu szkół gastronomicznych w Warszawie z uczennicami.
W imprezie wzięło udział dziewięć szkół śródmiejskich. Wszystkie szkoły przygotowały stoiska ze zdrowymi i pożywnymi potrawami, a w przygotowaniach pomagali uczniowie, nauczyciele i rodzice. W trakcie obchodów odbył się pokaz składania serwetek zorganizowany przez panią Kościk oraz konkurs zbierania ziemniaków z zawiązanymi oczami.
Szczególne podziękowania składamy firmie Biotrem za udostępnienie ekologicznych talerzy wykonanych z otrąb pszennych oraz firmie Agmar, która podarowała gadżety dla zwycięskich szkół w konkursie „Wykopki”.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada biblioteka szkolna zorganizowała imprezę z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 1-3 z wychowawcami oraz uczniowie starszych klas.
Z okazji święta w bibliotece pojawił się nowy lokator- duży, pluszowy, brązowy miś.
Biblioteka szkolna we współpracy z samorządem szkolnym zorganizowała
konkurs na imię dla miśka. W wyniku głosowania nowy mieszkaniec
biblioteki otrzymał imię MIECIO.

Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Umberto Eco

22 listopada 2017 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.
Uczniowie zapoznali się ze zbiorami biblioteki szkolnej oraz regulaminem biblioteki.
Po raz pierwszy dzieci samodzielnie wybrały i wypożyczyły z biblioteki swoją pierwszą książkę.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki do książek.

… Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map.
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska ma…

Upamiętniając rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 3b przygotowała uroczysty apel. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Opowiedzieli o sytuacji Polaków w czasie zaborów i o walce o wolność Ojczyzny. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna.

Idziemy naprzód z nadzieją

26 października odbył się w naszej szkole Dzień Papieski pod hasłem
„Idziemy naprzód z nadzieją”. Uczniowie klasy 4c przygotowali krótką scenkę ukazującą bogactwo treści pozostawionych nam przez Jana Pawła II. Z wartości tych możemy korzystać
w codziennym życiu, aby z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 Dzień owocowo – warzywny

27 października odbył się w naszej szkole dzień owocowo – warzywny.
Uczniowie klas 4 – 7 przygotowali samodzielnie zdrowe potrawy z wcześniej wylosowanych owoców i warzyw. Na godzinie z wychowawcą nastąpiła prezentacja i degustacja potraw.
W tygodniu poprzedzającym imprezę uczniowie wykonali plakaty o właściwościach zdrowotnych i kulinarnych jarzyn.

 Oskary nauczycielskie

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać.

Mark Twain

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się druga
„Gala Oskarów Nauczycielskich”.
Na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej uczniowie wręczyli nauczycielom klas 4-7 Oskary.
Na uroczystości przygotowanej przez Samorząd Uczniowski oraz klasy 7a i 7b,
nie zabrakło nawet czerwonego dywanu.
A wszystko po to, aby w tym dniu nauczyciele mogli poczuć się wyjątkowo.

 Nasi pedagodzy zostali uhonorowani w następujących kategoriach:

 1. Oskar Honorowy – p. J. Lulkowska
 2. Przyszłość Szkoły – p. M. Nowakowska
 3. Złote Lusterko – p. B. Czarnecka
 4. Sokole Oko – p. K. Sobczyk
 5. Debiut Roku – p. E. Kędzierska
 6. Społecznik Roku – p. I. Pasternak
 7. Złota Katarynka – p. M. Płachecka
 8. Krasomówca Roku – p. K. Turek
 9. Diamentowa Piła – p. E. Rusin
 10. Złoty Słowik – p. A. Andrejczuk
 11. Złoty Pędzel – p. M. Kowalczyk
 12. Strażnik Dyscypliny – p. M. Piątek
 13. Mega Magiel – p. M. Pieczara
 14. Złoty Wykładowca – p. E. Radziejewska
 15. Historyk Roku – p. Ł. Pawłowski
 16. Wulkan Energii – p. A. Ziendara
 17. Bratnia Dusza – s. Kornelia
 18. Gorący Uśmiech – p. Maciej Artemiuk
 19. Zabiegana Głowa – p. Michał Dębski
 20. Super Komandos – p. Bożena Stankiewicz
 21. Siła Spokoju – p. K. Mazoń
 22. Miss – p. K. Milanowska

 

Pasowanie klas pierwszych

Rozpoczyna się wasza szkolna przygoda…

W  piątek 13 października odbyło się  Ślubowanie uczniów klasy I A i I B.
Pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Zostali pasowani na uczniów przez
Panią Dyrektor i otrzymali tarcze naszej szkoły. Dzieci  z klasy III d zaprezentowały część artystyczną opisującą  życie w szkole. Udzieliły też młodszym kolegom kilku dobrych rad.
Po uroczystości, tradycyjnie klasy pierwsze posadziły drzewka w szkolnym ogrodzie.
Witamy naszych najmłodszych uczniów w braci szkolnej i życzymy im wielu sukcesów
w pierwszym roku nauki.

Rok szkolny 2016/2017

DZIEŃ SPORTU KLAS 4-6

OLIMPIADA SPORTOWA KLAS 1-3

MAJÓWKA W SP 29

27 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole XXVII Majówka w SP 29. To sobotnie spotkanie było okazją do wspólnego spędzenia czasu w sposób inny niż na co dzień w szkole. Jak co roku na uczniów naszej szkoły, ich bliskich oraz zaproszonych gości czekało wiele atrakcji.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął konkurs rzutów do kosza: uczniowie vs. nauczyciele – tym razem reprezentanci rzucali piłkę z zawiązanymi oczami.

W ciągu trzech godzin naszego święta goście mogli wziąć udział w grach i zabawach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli WF-u, eksperymentach fizycznych, których pomysłodawcami byli rodzice uczniów, oraz zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, uczestnicząc w plenerze malarskim. Chętni ustawiali się w długie „ogonki”, aby spróbować swoich sił w zawodach Dart, skorzystać z kącika malowania buziek lub sprawdzić wiedzę w turnieju dobrych manier.

W czasie zabawy goście mogli posilić się, korzystając z grilla pod kasztanowcami, kawiarenki prowadzonej przez rodziców uczniów klas trzecich oraz sklepiku i stołówki szkolnej.
Strawę dla ducha zapewnił występ szkolnej grupy teatralnej, która zaprezentowała wybrane utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, wystawa projektu szkolnego „Obycie umila życie”, a dla najmłodszych gościnny występ zespołu Fasolki.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna dziękuje Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznej Majówki 🙂

TAKI MAŁY, TAKI DUŻY MOŻE ZDROWYM BYĆ!

12 maja w ramach akcji „Wiem co jem” klasa 2c przygotowała krótki apel, przypominający kolegom i koleżankom z innych klas zasady zdrowego odżywiania. Z tej okazji we wszystkich klasach drugich odbyły się konkursy na najzdrowsze posiłki. Uczniowie przygotowali sałatki
i kanapki, które były oceniane pod kątem wartości odżywczych, walorów smakowych
i wizualnych. Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali książki z przepisami kulinarnymi.

Dzień Ziemi – wielkie święto Ziemian !

W piątek 21 kwietnia  klasa III C przygotowała dla młodszych uczniów przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. W dwóch zabawnych wierszykach ekologicznych  – „Paweł i Gaweł” i „Wandal Mały” ukazała złe zachowania ludzi, którzy zaśmiecają i niszczą środowisko. Wskazała również,
jak powinien postępować przyjaciel Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. To od nas zależy jej wygląd za 10 czy 100 lat !

Na apelu posumowany został Szkolny Konkurs Ortograficzny dla Klas II
i III zorganizowany w ramach całorocznego projektu „Obycie umila życie”. Kulturalny człowiek powinien pamiętać, że jego wypowiedzi zarówno te ustne, jak i pisemne powinny być poprawne, zgodne z obowiązującymi regułami językowymi. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością ortografii. Najlepsi otrzymali nagrody, które uroczyście wręczyła Pani Dyrektor.

KLASY II

I MIEJSCE – Adrianna Błażyńska kl. II b i Karol Guzowski kl. II c

II MIEJSCE – Weronika Rudniewska kl. II b

III MIEJSCE – Alicja Piechórowska kl. II a, Adam Osiński kl. II c
i Lena Królikiewicz kl. II d

KLASY III

I MIEJSCE – Aleksandra Zdzieszyńska kl. III a

II MIEJSCE – Dalia Surowczyk kl. III b

III MIEJSCE – Wiktor Kiełek kl. III a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wybieraliśmy naszego patrona SP 29

               

28 marca miało miejsce w naszej szkole ważne wydarzenie – wybieraliśmy nowego patrona. Kandydaci wytypowani przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski to: Jan Bytnar, Wanda Chotomska i Zofia Kossak-Szczucka.
W głosowaniu udział wzięło 567 osób, w tym uczniów 358, rodziców 163 i 46 pracowników szkoły.

Najwyższą ilość głosów zdobył Jan Bytnar 427. Wanda Chotomska otrzymała 109 głosów, a Zofia Kossak-Szczucka 31 głosów.

Bardzo nas cieszy wybór Jana Bytnara na patrona SP 29, ponieważ jest to absolwent tej szkoły.


 

NADESZŁA WIOSNA 🙂

21 marca nadeszła Wiosna! Nareszcie! Przywitaliśmy ją KOLOROWO! Uczniowie i wychowawcy klas 0-3 przebrali się z tej okazji. Były wśród nas bociany, żabki, motyle, pszczółki i kwiatki. Zaprezentowano wykonane wcześniej Marzanny. Wśród zgromadzonych pojawiła się wielka biała kukła. Kiedy dzieci uwolniły ją z zimowego stroju, ukazała się nam prześliczna Wiosna. Następnie nasi najmłodsi uczniowie 0a przedstawili krótką inscenizację w czasie, której pokazali wiosenny ogródek. Spotkanie zakończyło się kolorowym pochodem szkolnymi korytarzami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ LICZBY PI

14 marca po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w krótkim apelu, podczas którego zapoznali się z historią liczby Pi
i obejrzeli przedstawienie pt. „Kłótnia liczb”
w wykonaniu uczniów klasy 5b i 6c.
Na lekcjach odbył się konkurs wiedzy matematycznej uczniów, rozwiązywali zagadki logiczne i wykonywali prace plastyczną „Tort dla liczby Pi”. Na przerwach uczniowie rozwiązywali indywidualne zestawy zadań oraz wzięli udział w konkursie Pi-wyrazy. Najważniejszym konkursem była znajomość rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Uczennica klasy 6b pobiła swój zeszłoroczny rekord i zaprezentowała znajomość 170 cyfr po przecinku rozwinięcia liczby Pi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach.
Najlepsi otrzymali nagrody.

 

 

JEDZMY ZDROWO KOLOROWO!

IMG_20170208_104608W środę 8 lutego 2017 r. uczniowie z klasy III c gościli sąsiadów – dzieci ze szkoły przy ul. Koźmińskiej. Celem tego spotkania było promowanie zdrowego odżywiania się. Nasi uczniowie wystawili przedstawienie „Na straganie” oraz przygotowali  zdrowy poczęstunek. Po wspólnej zabawie dzieci wykonały magnesy  w kształcie owoców i warzyw. Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie naszych kolegów i koleżanki z Koźmińskiej!

IMG_20170208_092650

IMG_20170208_101729

 

IMG_20170208_102347

IMG_20170208_093812

 

Turniej BLOKUS

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się turniej BLOKUS. Udział wzięli uczniowie z klas 4 – 6. Wśród klas czwartych zwyciężyli:

I miejsce Zofia Prus 4b

II miejsce Mia Apalko 4b

III Aleksandra Markowska 4a

Z klas 4 – 6 sukces odnieśli:

I miejsce Emilia Młotkowska 6b

II miejsce Kuba Foks 5a

III miejsce Weronika Sawicka 6b

20161213_142825

20161214_150334
20161213_142839
20161214_151057
OGARNIJ INŻYNIERIĘ
1

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpiliśmy do projektu „Ogarnij Inżynierię”.
Pierwszy moduł w ramach projektu „Tajemnice zielonych dachów” przeznaczony był dla klas czwartych. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
A oto efekty ich pracy 🙂

20170109_113316

20170109_113344

WARTO POMAGAĆ !
20170202_074414
Mali Ratownicy
IMG_20170201_100714

IMG_20170201_101912

W środę 1 lutego 2017 r. klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W myśl zasady, że na naukę jak ratować ludzkie życie nigdy nie jest za wcześnie, panowie ćwiczyli z dziećmi wzywanie pomocy, prowadzenie rozmowy
z dyspozytorem pogotowia, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywanie prawidłowej resuscytacji. Dziękujemy 🙂

IMG_20170201_102053

IMG_20170201_095629
JASEŁKA
W tym roku widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa do Betlejem.
Dzieciątku nad którym czuwała Maryja i św. Józef, złożyły wizytę postacie z bajek.
Jako pierwsza przybyła Dziewczynka z zapałkami, która zapytała Jezusa, jak rozgrzać zimne ludzkie serce. Przypomniała o biednych, głodnych dzieciach, o których nikt nie pamięta. Wszystkie dzieci powinny wiedzieć, że kłamstwo i nieuctwo skutkuje w przyszłości.
Przekonał się o tym Pinokio, który zostawił swój długi nos i ośle uszy, stając się grzecznym chłopcem. Kopciuszek przypomniał o pracowitości i pokorze. Serce Królowej Śniegu, za sprawą Syna Bożego zaczęło pałać miłością do ludzi. Podziękowania za stworzenie świata złożyły Calineczka i Pszczółka Maja składając w darze bukiet kwiatów i plaster miodu.
Na zakończenie przybyli Trzej Królowie, którzy złożyli dary. W taki sposób przeżyliśmy kolejne Boże Narodzenie, wierząc, że „cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”.
WP_20161215_11_18_57_Pro_LI
DSC09655
DSC09664
DSC09672
VII DZIELNICOWY DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA
dsc09620dsc09580

dsc09534

Już po raz VII w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia. Celem spotkania było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Stoiska z potrawami przygotowali uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami
z podstawowych szkół śródmiejskich:  SP12, SP29, SP32, SP34, SP41, SP51, SP75, SP158, SP203, SP210, SP220.
Swoją obecnością zaszczycili nas, Pan Paweł Suliga Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy i Pani Eugenia Kościk – nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Poznańskiej w Warszawie.
Podczas spotkania można było spróbować prezentowanych potraw, nabyć przepis oraz obejrzeć pokaz carvingu przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w VII Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia, szczególne podziękowania składamy firmie Biotrem za udostępnienie ekologicznych talerzy wykonanych
z otrąb pszennych, oraz rodzicom i uczniom klasy IVB.

dsc09533

dsc09537
dsc09543
dsc09610
 „W 29-tej zwierzęta kochamy, dlatego chętnie im pomagamy” 🙂
Tradycyjnie, jak co roku, pod koniec listopada uczestniczyliśmy w zbiórce na rzecz mieszkańców schroniska „Na Paluchu”. Dzięki życzliwości oraz ogromnym sercom naszych uczniów
i ich rodziców udało się zebrać posłania, karmę i zabawki.
Dary zostały przekazane potrzebującym zwierzętom.
Wszystkim osobom, które wspierały akcję naszej szkoły serdecznie dziękujemy.
wp_20161123_11_03_49_pro_li
wp_20161123_14_12_50_pro_li
11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
wp_20161115_09_09_02_pro_li15 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klasy 2d i 3b, wspierani przez szkolny chór w krótkim wystąpieniu przypomnieli nam, jak wielkie znaczenie dla historii Polski miało to wydarzenie. Nasz kraj dzięki wytrwałości rodaków
w walce odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli i dlatego dziś możemy żyć i uczyć się w wolnej i niepodległej Polsce.
wp_20161115_09_13_10_pro_liwp_20161115_09_04_29_pro_li
DZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY
W naszej szkole 25 października odbył się dzień owocowo – warzywny.
Uczniowie z klas 4 – 6 przygotowali potrawy z losowo wybranych owoców i warzyw.
Na godzinie wychowawczej przypomniano zasady zdrowego odżywiania i savoir vivre w czasie spożywania posiłków i zachowania przy stole. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja potraw. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji dnia. 🙂
img_3850
img_3835
img_3844
img_3829
MALI NAUKOWCY
20161017_101737
Nasi najmłodsi uczniowie w szkole uczestniczyli
w warsztatach naukowych „Magiczne eksperymenty” zorganizowanych przez firmę FUNINVESITY.
Dzieci w trakcie zajęć  mogły zobaczyć na czym polegają zjawiska fizyczne i chemiczne w otaczający je świecie. Dowiedziały się dlaczego niemowlaki maja zawsze suchą pieluchę albo skąd się bierze śnieg
w filmie. W czasie doświadczeń dzieci czuły
się jak prawdziwi naukowcy i skrupulatnie obserwowały doświadczenia.
20161017_094511-1

20161017_093242-1

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             20161017_093615

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

14799747_1147056038724461_1398470901_o

14796124_1147054735391258_2010589350_o

W tym roku szkolnym klasa 3c bierze udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanym przez Fundację BOŚ. W ramach tego projektu przygotowała krótką inscenizację inspirowaną wierszem Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci wcielając się w warzywa i śpiewając wesołe piosenki, zachęcały innych do zdrowego odżywiania się 🙂

DZIEŃ PAPIESKI

18 października klasy 4c i 2a przygotowały inscenizację z okazji XVI Dnia Papieskiego. Głównym przesłaniem spotkania było hasło głoszone przez Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W przedstawieniu pokazano wydarzenia i postacie, które w swoim życiu kierowały się dobrem, miłością i przebaczaniem.

img_3802

img_3797                                                                                                             img_3810

ROCZNICA ZAKOŃCZENIA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

img_3734

img_3718

img_3739

img_3746

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

W dniu 14.10 odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci uroczyście złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 29.  Pani Dyrektor na ręce Wychowawczyni klasy wręczyła pamiątkową kronikę. Pierwszaki od koleżanek i kolegów z klas drugich i trzecich otrzymali drobne upominki. Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej zaprosili wszystkich na część artystyczną. Klasa pierwsza ukoronowała ten dzień sadząc drzewko
w szkolnym ogrodzie.

dsc09414dsc09424

dsc09435

dsc09441

Rok szkolny 2015/2016

OLIMPIADA SPORTOWA

W piątek 17 czerwca odbyła się w naszej szkole olimpiada sportowa klas  1-3.
Każdy uczeń miał szansę walki o medal na   torze przeszkód. Liczony był lepszy czas
z dwóch prób. Tory były inne dla każdego poziomu klas  i klasyfikacja osobna dla chłopców
i dziewcząt. Różnice w czasach były bardzo niewielkie i  czasem setne części sekundy decydowały o zdobyciu lepszego miejsca czy medalu. W konkurencjach zespołowych-trójboju (sztafeta biegowa, konkurs skoków dodawanych i konkurs rzutów woreczkami do celu) rywalizowały 12 osobowe reprezentacje klas. Najsprawniejsza klasa na danym poziomie otrzymała puchar przechodni. W tym roku wygrały: 1b, 2b i 3b. Klasy trzecie rozegrały Turniej Dwóch Ogni, puchar zdobyła 3a, drugie miejsce 3b i trzecie 3c. Po raz pierwszy w tym roku klasy drugie rozegrały Turniej Czterech Ogni. W tym roku piękna pogoda zamówiona była na całą olimpiadę  ale gdy tylko trofea zostały rozdane z nieba  lunął deszcz.

DSC00713 DSC00704WP_20160617_12_29_18_Pro

DSC00687WP_20160617_12_31_38_Pro

MAJÓWKA 29-TEJ
„ZDROWE NAWYKI –  LEPSZE WYNIKI”

                20160521_09254121 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 29 odbyła się XXVI ,,Majówka w 29-tej’’. Na parterze i I piętrze zorganizowano wystawę prac uczniów wykonanych przy współpracy z rodzicami i nauczycielami. Prezentowane prace są wynikiem całorocznego międzyprzedmiotowego projektu ,,Zdrowe nawyki-lepsze nawyki’’. Oprócz wystawy na zgromadzonych uczestników czekały liczne atrakcje: m.in. przedstawienia teatralne w wykonaniu klas 1-3 i 4-6, próby sprawności fizycznej, turniej szachowy, bieg pierwszej pomocy dla klas 6, plener malarski. Swoją obecnością imprezę uświetnili absolwenci z rocznika 1938. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację imprezy środowiskowej ,,Majówka w 29-tej”.

 

20160521_100327

20160521_101149

20160521_101806

20160521_112035

WIEM, CO JEM

29 kwietnia w ramach akcji ,,Wiem, co jem”klasy drugie zorganizowały ,,Dzień sałatkowy”. Uczniowie kl. II b pod kierunkiem p. Barbary Gac przygotowali dla kolegów z klas I – III inscenizację ,,Smok ze smoczej jamy wie, co je”. Następnie wszyscy w swoich salach przystąpili do wykonania przepysznych sałatek i kolorowych kanapek. Uczniowskie jury wybrało najsmaczniejszą i najpiękniej udekorowaną sałatkę. Dodatkową atrakcją była degustacja soków owocowo – warzywnych przygotowanych przez przedstawicieli firmy AGMAR.

IMG_20160429_091105V__BDFD

V__0745
IMG_20160429_082911V__ECDB

MISTRZOSTWA 29-TEJ W TABLICZCE MNOŻENIA

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. odbyły się VI Mistrzostwa 29-tej w Tabliczce Mnożenia.
Uczniowie startowali w czterech dyscyplinach: zespołowej Ekspres i indywidualnych:
Prymus, Krzyżak i Olimpijczyk. W tej ostatniej brali udział również chętni rodzice, rodzeństwo
i nauczyciele. Gry rekomendowane przez MEN opracowane zostały na podstawie pomysłu nauczyciela matematyki Andrzeja Grabowskiego. Podczas zawodów panowała sportowa atmosfera. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

DSC_0102DSC_0168DSC_0199

DSC_0204DSC_0224

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 4 -6

W dniach 19.04 – 22.04 odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uroczystość rozpoczął apel informacyjny o bieżącym temacie „Niska emisja – palący temat”. W czasie kilku dni uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w różnorodnych konkursach o treściach ekologicznych. Do najlepszych uczestników  trafiły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

DSC09296

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 1-3

IMG_20160422_091042

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi klasa 1b przygotowała przedstawienie pt.”Zostań przyjacielem Ziemi”. W ten sposób przypomniała uczniom młodszych klas o konieczności dbania o naszą planetę.

IMG_20160422_090332

TALENTY 29-TEJ

 W konkursie wzięło udział 59 osób z klas 1-6. Uczniowie prezentowali swoje talenty w pięciu kategoriach: śpiew, taniec recytacja, gra na instrumencie muzycznym oraz praca plastyczna. Odbyły się cztery przesłuchania, po których jury wyłoniło zwycięzców.
                                               Prezentacja laureatów konkursu odbyła się
DSC09193
12 kwietnia w obecności wszystkich uczniów
naszej szkoły.

DSC09202DSC09207DSC09213

DSC09215

Dzień Samorządności

21 marca kolejny już raz obchodziliśmy w szkole Dzień Samorządności.
Uroczystość rozpoczęła się apelem, na którym p. Dyrektor w sposób symboliczny przekazała władzę uczniom. Następnie uczniowie klas 4-6 mogli zmierzyć się w konkursach przygotowanych przez nauczycieli: konkurs wiedzy o szkole, Omnibusie wiosennym,
Quizie sportowym, rozgrywkach sportowych oraz turnieju tenisa stołowego.
Swoją inicjatywę wykazali również uczniowie przygotowując szereg atrakcji: konkursy
„Zgadnij, co to?”, „Zgadnij, kto to?”, „Zgadnij, co to za przedmiot?”, krzyżówkę przyrodniczą, konkurs wiedzy o Polsce, konkurs rysunku, bitwę Lego oraz salon wróżb.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się Kawiarenka, gdzie uczniowie mogli spróbować pysznych ciast. Dzień zakończył się oddaniem p. Dyrektor klucza do szkoły, wręczeniem nagród oraz prezentacją zdjęć z przebiegu całego dnia.

[robo-gallery id=”8713″]

Dnia Liczby Pi

W poniedziałek 14 marca już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Obchody Święta Liczby Pi rozpoczęły się od krótkiego apelu, na którym został zaprezentowany harmonogram obchodów Dnia Liczby Pi. Ponadto uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie pt. „Kłótnia liczb”, które przygotowała klasa 5b.
Podczas lekcji i przerw uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą, biorąc udział w licznych zmaganiach matematycznych.
W tym roku szkolne potyczki matematyczne wygrała klasa 6a, a uczennica klasy 5b- Roksana Szpryngier ustanowiła nowy rekord szkoły, zapamiętując 122 cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Obchody Dnia Liczby Pi zakończył apel podsumowujący osiągnięcia uczniów.
Podczas apelu zostały rozdane również nagrody rzeczowe.
Wszystkim tegorocznym zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do aktywnego udziału za rok.

[robo-gallery id=”8699″]

Spotkanie z pszczelarzem

W styczniu uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach „Poznajemy zwyczaje pszczół”. Pszczelarz z pasieki „Boża Iskierka” w Męcinie Małej w otoczeniu zachwycającej dekoracji zaprezentowali dawne i współczesne ule, drogę pszczół od kwiatka do miodu.
Uczniowie degustowali miód i pyłek kwiatowy, własnoręcznie wykonali świeczkę z naturalnego wosku pszczelego i obserwowali żywe pszczoły w szklanym ulu.
Na koniec wszyscy otrzymali upominki: słoiczek miodu, pałeczkę do nabierania miodu, książeczkę i certyfikat przyjaciela pszczół.

20160111_092808 20160111_092954

received_974087716021295received_974088242687909 20160111_083907_5

Niezwykłe spotkanie

W klasie 1c odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem. Uczniów odwiedził żołnierz o stopniu podpułkownika. Dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega praca żołnierza w czasie pokoju, jak wyglądają ćwiczenia, ilu żołnierzy liczy armia i jaka jest różnica między szeregowym a generałem. Wszyscy mogli przymierzyć beret, hełm a nawet maskę przeciwgazową. Pod koniec spotkania gość rozdał dzieciom upominki.

IMG_20160217_105838IMG_20160217_110037

IMG_20160217_105932 IMG_20160217_105910

Na czterech łapach

W styczniu wzięliśmy udział w wyjątkowym spotkaniu pod hasłem „Lekcja na czterech łapach” pod patronatem firmy Nestle Purina. Przeprowadzona została przez terapeutów Fundacji „Przyjaciel” p. Joannę i p. Piotra oraz ich psy – Terego i Kaję. Mieliśmy okazję podziwiać ich inteligencję, energię i piękno. Dowiedzieliśmy się o predyspozycjach , które powodują, że są nieocenionymi przyjaciółmi dzieci. Trenerzy zapoznali naszych uczniów z zasadami prawidłowej, codziennej pielęgnacji psów, ich zwyczajami, uczyli jak sprostać codziennym obowiązkom dobrego opiekuna, aby wspólna zabawa była bezpieczna i przyjemna oraz jak zachować ostrożność w kontakcie z obcym psem. Dzieci dowiedziały się, że psy mogą wykonywać różne „zawody” i spełniać różne funkcje: pasterzy, przewodników, terapeutów, ratowników, stróżów, pomagają w pracy policji i wojska. Podczas zajęć dzieci wykazały się ogromną wiedzą o zwierzętach domowych. Na koniec mogły głaskać czworonogi i wydawać im komendy. Wszystkich miłośników domowych zwierząt trenerzy obdarowali książeczkami „Lekcja na czterech łapach”. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci dzieci i sprawi, że będą one lepszymi opiekunami swoich ulubieńców. Pomoże też spojrzeć na psy jak na zwierzęta wierne, oddane i chętnie współpracujące z człowiekiem.

IMAG0586 IMAG0564

IMAG0570

IMAG0586

II Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędowy czas…”

We wtorek, 12.01.2016 r. uczennice z klas 2A, 2B, 3B i 3C pod kierunkiem p. Kamila Kusiaka wzięły udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędowy czas…” w Domu Kultury Śródmieście. Organizatorzy koncertu to Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 8 oraz Przedszkole Nr 41 „Wiślana Kropelka” w Warszawie, którzy przygotowali dla uczestników niespodzianki. Do zobaczenia za rok!

Koledy szkola-24-3-4 Koledy szkola-24-14-3 Koledy szkola-25-10 IMG_1567 (1)

JASEŁKA

DSC_0296 DSC_0303 DSC_0306 DSC_0307 DSC_0308

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

W dniu 15 grudnia gościliśmy w naszej szkole reprezentacje szkół SP 32 i SP 34 na zorganizowanej kolejny już raz imprezie „Mikołajki na sportowo”. W tym roku zaproponowaliśmy gościom oprócz prostych konkurencji typu ubieranie choinki, przynoszenie prezentów, trudniejsze zadania np. wyścig Św. Mikołaja czy zaprzęgi reniferów. Wszyscy bawili się znakomicie a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek.

DSC08864 DSC08869 DSC08854 DSC08860

VI DZIELNICOWY DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA

IMG_1423Już po raz VI w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia. Celem spotkania była promocja zdrowego żywienia. Stoiska z potrawami przygotowali uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami z podstawowych szkół śródmiejskich: SP1, SP12, SP29, SP32, SP34, SP41, SP51, SP75, SP158, SP203, SP220. Swoją obecnością zaszczycili nas, Pan Paweł Suliga Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy i Pani Eugenia Kościk – nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Poznańskiej w Warszawie.

Podczas spotkania można było spróbować prezentowanych potraw, nabyć przepis oraz obejrzeć pokaz carvingu przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w VI Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia, szczególne podziękowania składamy firmie Biotrem za udostępnienie ekologicznych talerzy wykonanych z otrąb pszennych oraz rodzicom i uczniom klasy VIB.

DSC08679 DSC08686 DSC08771DSC08672 DSC08674DSC08683

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną przygotował p. Ł. Pawłowski i p. K. Kusiak. Scenografię opracowała p. M. Kowalczyk.

DSC08661 DSC08662 DSC08654 DSC08670

Niezwykła lekcja

Dziś p. Kuryłowicz z klasą miała spotkanie z podróżnikiem, przyrodnikiem, przewodnikiem wycieczek po Antarktydzie oraz autorem książki „Pupy, ogonki i kuperki” Panem Mikołajem Golachowskim.

2015-11-09 10.32.11 2015-11-09 10.37.49 2015-11-09 11.29.14 2015-11-09 10.10.37

Dzień Papieski

Dnia 3 listopada odbył się Apel z okazji „Dnia Papieskiego”. W tym roku obchodziliśmy ten dzień pod hasłem Papież – patron rodziny. Uczniowie z klas 1-6 przedstawili kilka scen ukazujących troskę o rodziny podczas całego pontyfikatu Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

DSC08632 DSC08629 DSC08637 DSC08642 DSC08644

Wizyta w bibliotece

W październiku tradycyjnie młodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzają Bibliotekę dla Dzieci Nr 44 przy ulicy Górnośląskiej 1.

20141119_091850 20141121_100238 20141121_100333 20141121_100218

Święto Biblioteki Szkolnej

W październiku obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej .
Z tej okazji zorganizowano wiele konkursów literackich i plastycznych.
Uczniowie tworzyli listy klasowych bestsellerów, które umieszczono na gazetce biblioteki szkolnej. Powstała wystawa „Co czytali nauczyciele , kiedy byli mali”. Dla klas młodszych zorganizowano konkurs na najpiękniejszą zakładkę.

W dniach 27 i 28 października uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika.

20151027_112540 20151028_104110 20151027_102933 20151029_145809 20151030_123059 20151027_091353

„Jakże nie pisać wiersza,

jakże nie płonąć w podzięce

za światło, co się rozszerza,

za dar najpiękniejszy, za wiedzę!”

………………………………………………………..I. Gałczyński

 

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski oraz klasa 5b na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przygotowali uroczystą galę wręczenia Oskarów Nauczycielskich. Aby nauczyciele mogli poczuć się tego dnia wyjątkowo, nie zabrakło nawet czerwonego dywanu.

Oskary zostały wręczone nauczycielom klas 4-6. Nasi nauczyciele zostali uhonorowani w następujących kategoriach:

 1. Oskar Honorowy – p. D. Postek
 2. Debiut Roku – p. M. Nowakowska
 3. Proste Zadanko – p. K. Sobczyk
 4. Sokole Oko – p. E. Radziejewska
 5. Zakręcona Fatamorgana – p. M. Ludwińska
 6. Mikrofon Roku – p. I. Pasternak
 7. Złota Katarynka – p. G. Warchoł
 8. Złoty Pazurek – p. M. Płachecka
 9. Złota Piła – p. E. Rusin
 10. Złoty Słowik – p. K. Kusiak
 11. Złoty Pędzel – p. M. Kowalczyk
 12. Płonąca Strzała – p. B. Stankiewicz oraz p. A. Ziendara
 13. Złoty Strzał – p. S. Przybyłko
 14. Programista Roku – p. A. Kośka
 15. Historyk Roku – p. Ł. Pawłowski
 16. Anielska Cierpliwość – s. Kornelia oraz ks. W. Kowalski

Uroczystość zakończyła się życzeniami od Samorządu Uczniowskiego oraz wspólnym odśpiewaniem „Stu lat” na cześć naszych wyjątkowych nauczycieli.

DSC08583 DSC08584 DSC08596 DSC08576 DSC08592 DSC08598 DSC08604 DSC08602

 

Ślubowanie

W dniu 14.10 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas 1. Uczniowie godnie powitali Sztandar Szkoły i odśpiewali hymn Polski. Dzieci z klas 1 uroczyście złożyły ślubowanie. Następnie zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 29. Zostały im wręczone okolicznościowe tarcze z symbolem naszej szkoły.

Na zakończenie uczniowie klas trzecich zaprosili wszystkich na część artystyczną. Uroczystość zakończyła się piosenką zaśpiewaną przez wszystkich uczniów klas pierwszych. Potem dzieci udały się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec zasadziły drzewka w szkolnym ogrodzie.

. DSC08544 DSC08535 DSC08559 DSC08545 DSC08572

Dzień Owocowy

20 października 2015r. w SP 29 został zorganizowany Dzień Owocowy. Uczniowie klas 4-6 przygotowali potrawy z wcześniej wylosowanych nazw owoców i warzyw. Na godzinie wychowawczej dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. zdrowego odżywiania, a następnie odbyła się degustacja dań, które były zaprezentowane na klasowych stanowiskach.

DSC08618 DSC08623 DSC08624 DSC08625

Powstanie Warszawskie – apel

W dniu 6 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 71 rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas 4-6 przygotowali apel w formie krótkiej lekcji historii. Za część merytoryczną i przygotowanie odpowiadał pan Łukasz Pawłowski. Szkolny chór pod kierownictwem pana Kamila Kusiaka zapewnił oprawę muzyczną. Scenografię przygotowała pani Małgorzata Kowalczyk.

DSC08509 DSC08516 DSC08519 DSC08526

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Rok szkolny 2014/2015

Olimpiada sportowe klas 1 – 3

W piątek 19 czerwca odbyła się w naszej szkole olimpiada sportowa klas 1-3. Każdy uczeń startował w konkurencji indywidualnej -torze przeszkód na czas (innym dla każdego poziomu klas). Zwycięzcy otrzymali medale.

Dwunastoosobowe reprezentacje klas rywalizowały w trójboju, ( sztafeta biegowa, konkurs skoków dodawanych i konkurs rzutów woreczkami do celu).
Najsprawniejsza klasa w danym poziomie otrzymała puchar przechodni pełen cukierków. W tym roku wygrały: 1b, 2b i 3b. Klasy trzecie rozegrały mecz dwóch ogni , w tym roku puchar zdobyła 3a. Pomimo niesprzyjającej pogody ( z powodu deszczu część konkurencji musiała zostać przeprowadzona w sali i na korytarzu) i impreza jak co roku udała się znakomicie. Następna za rok.

Cavaliada Warszawa 2015

W marcu, mieliśmy możliwość oglądać widowiskowe zawody: w skokach przez przeszkody, ujeżdżanie, powożenie, zawody dzieci na kucach oraz kiermasz sprzętu jeździeckiego. Spotkanie na Torwarze było ekscytujące.

Dzień Zdrowego Żywienia

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Żywienia. Uczniowie klas drugich samodzielnie przygotowali wymyślone przez siebie sałatki owocowe i warzywne. Kulinarne efekty pracy dzieci zostały zaprezentowane komisji, w skład której weszły: pani Beata Czarnecka – wicedyrektor, pani Alicja Górowska – pielęgniarka, pani Katarzyna Karkocka – sekretarka oraz pani Krystyna Orzechowska – kierownik szkolnej stołówki. Po degustacji w każdej klasie została wybrana najsmaczniejsza sałatka. Następnie uczniowie klasy 2a i 2b przygotowali krótkie przedstawienie muzyczno – słowne o zdrowym trybie życia. Było zdrowo i kolorowo!

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 0-3

Z okazji Dnia Ziemi w piątek 24 kwietnia klasy 1c i 2c wystawiły zabawne przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka i siedmiu ekoludków”. W ten sposób przypominały uczniom młodszych klas o tym, że Ziemia jest w naszych rękach i należy o nią dbać cały rok, a nie tylko w dniu jej święta.

 

Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA

….

Mistrzostwa 29-tej w Tabliczce Mnożenia

W sobotę 18 kwietnia odbyły się piąte Mistrzostwa 29 –tej w tabliczce mnożenia. W zawodach uczestniczyli chętni uczniowie z klas 2, 3 i 4. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych – Olimpijczyk, Krzyżak, Prymus oraz grupowych – Ekspres. Uczniów dopingowali starsi koledzy i koleżanki, którzy pełnili rolę sędziów oraz rodzice, którzy także mogli spróbować swoich sił startując w konkurencji Olimpijczyk. Na zakończenie miłego, sobotniego popołudnia zostały wręczone nagrody oraz dyplomy. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

 

Sympozjum naukowe w ramach Dnia Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi w dniu 23 kwietnia 2015 r. uczniowie z koła przyrodniczego wzięli udział w sympozjum naukowym „Z energią zmieniamy źródła”, które odbyło się w SP 75. Uczestnicy dyskutowali o zaletach zastosowania alternatywnych źródeł energii. W trakcie spotkania zostały wykorzystane prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów SP 29 i SP 75. Na zakończenie dzieci wykonały wiatraki wg własnych pomysłów. Dziękujemy za zaproszenie.

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2015 r. odbyły się obchody Dnia Ziemi. Imprezę rozpoczął apel, na którym uczniowie z koła przyrodniczego przedstawiali prezentacje multimedialne, których myślą przewodnią były alternatywne źródła energii oraz przyczyny i skutki efektu cieplarnianego. Następnie klasy 4-6 wzięły udział w licznych konkursach o ekologii i ochronie środowiska. Obchody zakończone zostały apelem, na którym rozdano nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień Liczby Pi

13 marca 2015 roku już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Obchody Święta Liczby Pi rozpoczęły się od krótkiego apelu, na którym uczniowie poznali ciekawostki dotyczące Ludolfiny oraz sławnych matematyków, w role których wcielili się uczniowie klasy 4b.

Następnie uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą, biorąc udział w licznych zmaganiach matematycznych.

W tym roku potyczki matematyczne wygrała klasa 6c, a uczeń klasy 6b- Krzysztof Dziura ustanowił nowy rekord szkoły, zapamiętując 71 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Obchody Dnia Liczby Pi zakończył krótki apel, na którym zostały rozdane nagrody.

Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego udziału za rok.

„Talenty 29-tej”

W środę 4 marca 2015r. odbył się konkurs „Talenty 29-tej”. Dzieci prezentowały swoje uzdolnienia w następujących kategoriach: gra na instrumencie, recytacja, śpiew, taniec i praca plastyczna.
Występy oceniało 6-osobowe jury złożone z przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
Pomimo trudnej do opanowania tremy dzieci świetnie sobie poradziły z wystąpieniem przed tak liczną publicznością. Wszyscy znakomicie się bawili.
Uroczystość zakończyło wyczytanie zwycięzców, wręczenie nagród i dyplomów.
Zachęcamy do rozwijania swoich talentów i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

JASEŁKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie klasy 2c pod kierunkiem : p. Renaty Mazurczak, s. Kornelii i p. Agnieszki Andrejczuk przygotowali inscenizację Jasełkową.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Występ Jasełkowy zaprezentowaliśmy pacjentom w Centrum Onkologi im M.C.Skłodowskiej w Warszawie.

Najdłuższy łańcuch karnawałowy

W dniu 4 lutego 2015r., jak co roku, odbył się w naszej szkole konkurs na najdłuższy łańcuch karnawałowy. Udział wzięli uczniowie klas 1-3. Zwycięzcami wśród klas pierwszych – klasa 1a, 27,5m. Wśród klas drugich – 2c, 55,5m. Wśród klas trzecich – 3b, 41,5m.

SZKOŁĘ DA SIĘ LUBIĆ – WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartek 15 stycznia 2015 r. do szkoły z wizytą przybyły dzieci z Przedszkola nr 122. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie z klasy I c.
W formie krótkiego przedstawienia pt. „Szkołę lubić się da” opowiedzieli o życiu ucznia pierwszej klasy. Pokazali swoje zeszyty i podręczniki oraz towarzyszyli podczas zwiedzania budynku – wspólnie odwiedzili gabinet pielęgniarki, bibliotekę oraz inne klasy pierwsze. Dzieci z przedszkola rozwiązły zagadki, rozpoznały pokazane literki, opowiedziały, co powinien zawierać plecak ucznia. Wszystkie działania zmierzały do pokazania, że szkołę rzeczywiście lubić się da.

V DZIELNICOWY DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia. Celem spotkania była promocja zdrowego żywienia. Na stołach wszystkich szkół gościły tylko zdrowe i pożywne potrawy. Stoiska z potrawami przygotowali uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami z podstawowych szkół śródmiejskich: SP12, SP29, SP34, SP41, SP48, SP75, SP158, SP220. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Eugenia Kościk – nauczycielki z Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul Poznańskiej w Warszawie. Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja zaprezentowanych potraw. Każdy mógł spróbować propozycji kulinarnych przygotowanych przez innych uczestników a także nabyć przepisy na smakowite i zdrowe dania. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz carvingu, czyli sztuka ozdobnego wycinania z owoców i warzyw przygotowany przez uczennicę Zespołu Szkół Gastronomicznych. Ponadto uczniowie wykazali się znajomością nazw owoców i warzyw oraz pomysłowością układając rymowanki.
Podczas spotkania powstał piąty rozdział Wielkiej Księgi Przepisów zawierający propozycje potraw przygotowanych przez przedstawicieli szkół.
Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe książki z przepisami kulinarnymi ufundowanymi przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w V Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia, szczególne podziękowania należą się rodzicom i uczniom klasy VIc.

DZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY

Dnia 28 października 2014 r., uczniowie klas 4-6 wraz z rodzicami przygotowali potrawy z sezonowych owoców i warzyw. Na stołach pojawiły się m.in. sałatki, świeże soki, ciasta warzywne, przekąski owocowe. Degustacji jarzyn towarzyszył duży apetyt na zdrowe odżywianie się.

„Mały dużo może”

19 września 2014 roku w ramach akcji „Sprzątanie Świata” w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – III. Prowadząca p. Barbara Gac przypomniała dzieciom o niektórych źródłach zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody. Wspólnie ustalono sposoby ograniczenia odpadów. W eksperymencie z gumką recepturką uczniowie przekonali się, jakie konsekwencje dla ptaków ma zanieczyszczenie wód. Podczas apelu dzieci śpiewały piosenki i skandowały hasła nawołujące do ochrony środowiska, np.: „A kto środowisko truje, gorzko tego pożałuje”, „Nie można nigdzie bezkarnie śmiecić, to wiedzą nawet małe dzieci”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Majówka

31 maja odbyła się „Majówka w SP 29”, która miała na celu podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego ”Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.
Uczniowie przez cały rok poznawali Ojczyznę jej historię, kulturę i zabytki.
W efekcie całorocznej pracy powstała wystawa prac mieszcząca się na 2 piętrach szkoły. Prezentowane prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych gości.
W trakcie szkolnego święta uczniowie i przybyli goście mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: plener malarski i konkurencje sportowe. Uczniowie mieli bezpośredni kontakt z nauką poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń w „Mini Laboratorium”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „gra królewska” pt. Rodzinny Turniej Szachowy oraz Quiz Wiedzy o Polsce. Nie zabrakło też placu zabaw dla najmłodszych.
W majówkę zaangażowało się wielu uczniów i rodziców, stąd mnogość wspaniałych ciast, sałatek. Można było skosztować grillowanej kiełbaski oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Pogoda sprzyjała majówce pełnej atrakcji. Wszyscy bawili się znakomicie.

IV Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia

W środę 21 maja 2014 r. odbyły się IV Mistrzostwa SP29 w Tabliczce Mnożenia. W zawodach wzięli udział uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach indywidualnych: Olimpijczyku, Krzyżaku i Prymusie oraz konkurencji drużynowej -Ekspresie. Rodzice również mogli sprawdzić swój refleks startując w Olimpijczyku. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy I-go, II-go i III-go miejsca w każdej konkurencji na poziomie klas drugich, trzecich i czwartych.

Zawodnicy mogli nie tylko zaimponować innym świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale także niezwykłą zwinnością w rozkładaniu kart. Wszyscy świetnie się bawili. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do sprawdzenia swoich możliwości w przyszłym roku szkolnym.

Pokaz Talentów

W naszej szkole w dniu 15 maja odbył się finałowy pokaz „Talenty 29-tej”. Widownię stanowiły dzieci z różnych klas i zainteresowania występami rodzice.

Wybrani uczniowie prezentowali swoje umiejętności w pięciu konkurencjach, wśród których znalazły się: gra na instrumencie, śpiew, recytacja, taniec, prace plastyczne.

„Polska-moja ojczyzna” – to temat przewodni prezentowanych w tym roku wierszy i piosenek. Podziwialiśmy też m.in. grę na skrzypcach, pianinie i wiolonczeli oraz wyróżnione prace plastyczne naszych uczniów. Na zakończenie obejrzeliśmy krótkie przedstawienie (wg. własnego scenariusza) uczniów klasy trzeciej oraz występy szkolnego zespołu tańca indyjskiego.

Zwycięzców typowało sześcioosobowe jury złożone z zaproszonych rodziców i nauczycieli.

Rozdanie nagród, dyplomów oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników zakończyło tegoroczną uroczystość.

Wiem, co jem!

9 maja 2014r. Klasa 2b przygotowała krótkie przedstawienie pt. „Jedz owoce i warzywa”. Dzieci przekonywały, że nasze zdrowie zależy od nas samych i naszym obowiązkiem jest nabycie wiedzy o tym, jak o nie dbać. Ogromne znaczenie ma zdrowe odżywianie. „Wiem, co jem” – to coroczna kampania promująca zdrowy styl życia. SP29 życzy smacznego! 🙂

Dzień Samorządności

Jak co roku w naszej szkole 25 marca Samorząd Uczniowski klas 4-6 we współpracy z nauczycielami przygotował i przeprowadził szereg zabaw i konkursów w ramach obchodów Dnia Samorządności. Dobra zabawa była okazją do nauki samodzielności i współpracy w grupie oraz integrowania społeczności szkolnej.

Mikołajki na sportowo

„Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku…” i właśnie ten dzień świętowaliśmy w SP29 w niezwykły sposób. 12 grudnia już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zawody międzyszkolne „Mikołajki na sportowo”. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy reprezentacje z dwóch szkół: SP32 i SP34. Uczestnicy zabawy rywalizowali ze sobą w konkurencjach o tematyce sportowej: ubieranie choinki, zaprzęg Św. Mikołaja, Mikołaj w kominie. Zadaniem uczniów było także ułożenie portretu Św. Mikołaja. Na zakończenie tego wspaniałego dnia wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za zaangażowanie, zapał i sportowe zacięcie. Mimo, iż dzień miał charakter rywalizacji międzyszkolnej, to zabawa była znakomita, a śmiechu było co nie miara. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku!

Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

22 listopada Szkoła Podstawowa Nr 29 była po raz czwarty gospodarzem Dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia. Celem spotkania była promocja zdrowego żywienia. Stoisk

a z potrawami przygotowali uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami z podstawowych szkół śródmiejskich: SP1, SP12, SP29, SP34, SP40, SP75, SP158, SP220.
W spotkaniu udział wzięła przedstawicielka Wydziału Oświaty i Sportu Dzielnicy Śródmieście Pani Inspektor Ewa Wierzgała. Swoją obecnością zaszczycili nas także Pani Eugenia Kościk – nauczycielki z Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul Poznańskiej w Warszawie, Pani Marzena Cieślak – Wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Pan Robert Harna – szef kuchni, którzy byli jednocześnie jurorami w międzyszkolnym konkursie „Tego jeszcze nie było – pomysł na oryginalną 5-składnikową sałatkę.
Imprezę uświetnił występ uczniów z klas trzecich z SP 29, a po jego zakończeniu uczniowie degustowali przygotowane przez siebie potrawy.

Podczas spotkania powstał czwarty rozdział Wielkiej Księgi Przepisów zawierający propozycje potraw przygotowanych przez przedstawicieli szkół.
Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali książki z przepisami kulinarnymi ufundowanymi przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w IV Dzielnicowym Dniu Dobrego Jedzenia.

 

Żywa lekcja przyrody

Jeszcze żadna lekcji nie wywołała takiego poruszenia jak ta, która miała miejsce 26 listopada. A to wszystko za sprawą niezwykłych gości, którzy odwiedzili naszą szkołę, było to PIĘĆ OKAZAŁYCH EGZOTYCZNYCH WĘŻY.

Tego dnia uczniowie z naszej szkoły z klas 4-6 wzięli udział w żywej lekcji przyrody zorganizowanej przez Agencję Impresaryjno – Artystyczną Klaps-Art. z Krakowa. W czasie zajęć prowadzący zaprezentował pięć okazałych węży: Julkę – pytona królewskiego, Kacpra – węża zbożowego, Klemensa – siedmioletniego boę dusiciela i dwa pytony tygrysie ciemnoskóre – Zygmunta i Zosię. Największe poruszenie wśród uczniów wywołała Zosia ze względu na swoje nietypowe ubarwienie. Zosia jest bowiem albinosem, a jej skóra jest biało – żółto – pomarańczowa. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest wylinka, jak odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką osiągają długość, jak mogą zachowywać się w środowisku naturalnym i z jaką szybkością mogą zaatakować. Każdy uczeń miał okazję pogłaskaż węża i sprawdzić, że jego skóra jest delikatna i ciepła.

 

 

Edukacja ekologiczna – spotkanie prasowe w naszej szkole

5 listopada nasz szkoła była gospodarzem spotkania prasowego przygotowanego przez Panią Joannę Marzec – Rzecznika prasowego KZGW oraz Panią Dorotę Pietrzak – Kierownika świetlicy szkolnej. Spotkanie dotyczyło edukacji ekologicznej uczniów szkół podstawowych w zakresie racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych na przykładzie multimedialnej pomocy dydaktycznej „Młody Hydrolog”. W spotkaniu udział wzięli: Witold Sumisławski – Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Katarzyna Siwkowska – Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii, Edukacji i Rozwoju Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Daria Postek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 oraz przedstawiciele mediów. W trakcie spotkania miejsce miał briefing dla mediów oraz lekcja pokazowa przygotowana pod kierunkiem Pani Barbary Gac przez uczniów klasy 3B, którzy zachwycili wszystkich swoją wiedzą, zaangażowaniem w przebieg lekcji oraz atmosferą współpracy w pracy grupowej.

„Młody Hydrolog” to pomoc dydaktyczna, której celem jest dostarczenie wiedzy o wodzie, wzbudzenie emocji
i zachęcenie do osobistego zaangażowania uczniów w sprawy środowiska. Uczniowie naszej szkoły wysoko ocenili atrakcyjność gry planszowej oraz jej wersji internetowe

Jesienna Olimpiada Sportowa

Jesienna Olimpiada Sportowa klas młodszych odbyła się w SP 29 w piękny, słoneczny dzień – 24 września br. Od godz. 9:00 rano dzieci z klas I-III brały udział w trójboju, na który składały się trzy konkurencje indywidualne. Wiele emocji dostarczyły później wyścigi rzędów, czyli konkurencje zespołowe wymagające zręczności, zwinności
i współdziałania wszystkich uczniów danej klasy. Na koniec klasy trzecie rozegrały tradycyjnie turniej gry „w dwa ognie”.

Na zakończenie olimpiady nastąpiło uroczyste wręczenie indywidualnie zdobytych przez dzieci medali oraz przechodnich pucharów „dla najsprawniejszej klasy” wśród klas pierwszych, drugich i trzecich, a także – specjalnego pucharu dla zwycięzców w grze „w dwa ognie”.

To był dzień pełen wrażeń i sportowych emocji.

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Dzień Zdrowego Żywienia

W poniedziałek 29 kwietnia w ramach akcji „Wiem, co jem” miał miejsce „Dzień Zdrowego Żywienia”. Drugoklasiści zachęcali kolegów z klas 1-3 do właściwego odżywiania się w zabawnym przedstawieniu „Chory Kotek”. Następnie
w klasach przygotowali kolorowe sałatki, surówki i koktajle. Do wspólnej degustacji zaprosili nauczycieli z innych klas.

Tabliczka mnożenia

W sobotę 27 kwietnia już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa 29-tej w tabliczce mnożenia. Młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą w takich grach jak: PRYMUS,KRZYŻAK, EKSPRES, OLIMPIJCZYK. W zawodach uczestniczyło 35 uczniów z klas 2, 3, 4, ale nie tylko. Bawili się również ich starsi koledzy pełniąc rolę sędziów oraz Rodzice, którzy mogli wziąć udział w grze Olimpijczyk. Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok.

 

 

Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

 

 

 

 

 

k Dzień Papieski

 

Dzień Warzywny

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 29 odbył się Dzień Warzywny. Uczniowie klas 4-6 wraz z rodzicami przygotowali przysmaki z warzyw. Na stołach pojawiły się sałatki, zupy, ciasta i soki. Już teraz wszyscy niecierpliwie czekają na kolejny taki dzień.

 

Rocznica odzyskania niepodległości

W dniu 13 listopada w SP 29 odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel miał na celu pobudzić uczucia patriotyczne i narodowe wśród uczniów. Szkolny chór przybliżył uczniom piosenki związane z walką o niepodległą Polskę. Akademia ukazała dzieciom polskie drogi do odzyskania niepodległości oraz wiarę i nadzieję w polski patriotyzm.

Rocznica Powstania Warszawskiego

W 68 rocznicę Powstania Warszawskiego dzieci ze świetlicy z klas 1-3 pod kierunkiem p. Urszuli Woźniak i p. Agnieszki Kubiak przygotowały uroczystość upamiętniającą poległych w 1944 roku Powstańców.

Uroczysty apel przygotowany został w ramach programu świetlicowego Koła Młodego Patrioty.

 

„Bezpieczeństwo ważna sprawa …”

8 listopada w świetlicy szkolnej uczniowie z klas 0-4 uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczeństwo ważna sprawa …” zorganizowanych przez kierownika świetlicy we współpracy z Komendą Policji w ramach szkolnego programu profilaktyki i świetlicowego programu „ Zdrowy uczeń w bezpiecznej szkole”. Funkcjonariusze Policji prowadzący spotkanie, byli bardzo zadowoleni z wiedzy jaką posiadają dzieci na temat bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze, którą zaprezentowali w czasie konkursów z nagrodami.

 

Bieg Niepodległościowy

10 listopada uczniowie naszej świetlicy wspólnie z klubem Panorama wzięli udział w XVIII Biegu Niepodległościowym Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej i Pomników na Powiślu pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Pana Wojciecha Bartelskiego .

Tak jak w poprzednich latach obok dzieci i nauczycieli ze świetlicy licznie przybyli na Bieg również rodzice. W miłej atmosferze, z licznymi atrakcjami i przy wyjątkowo pięknej pogodzie wszyscy radośnie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 

……….

Dzień Owocowy 23 października w naszej szkole odbył się Dzień Owocowy przygotowany przez uczniów klas 4-6 koła przyrodniczego. Każda klasa zaprezentowała pięknie udekorowane stoły pełne przekąsek owocowych, które oceniała komisja konkursowa. W konkursie zwyciężyła klasa 4c, która w nagrodę otrzymała dodatkowe punkty w konkursie na „Najaktywniejszą klasę w roku szkolnym 2012/2013”.

 

Pasowanie na ucznia

W dniu 15 października odbyło się Ślubowanie klas I. Pani dyrektor Daria Postek pasowała dzieci na uczniów. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał tarczę SP29. W części artystycznej dzieci recytowały wiersze prezentujące zasady zachowania w szkole i śpiewały piosenki okolicznościowe.

——————————-

Olimpiada sportowa

W dniu 27.09.2012r zorganizowana została po raz kolejny Olimpiada Sportowa dla klas I-III. Podczas imprezy przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych.

Konkurencje indywidualne obejmowały skok w dal, bieg na 40 metrów oraz rzut piłeczką palantową, natomiast rywalizacja zespołowa obejmowała „wyścigi rzędów” (kl. 1- 2) i turniej „dwóch ogni” (kl. 3).

Imprezę zakończył uroczysty apel na którym wręczono złote, srebrne i brązowe medale zwycięzcom konkurencji indywidualnych oraz słodkie upominki klasom które zwyciężyły w rywalizacji zespołowej.