Sukcesy naukowe

Rok szkolny 2017/2018

Znam mitologię

Zofia Skubacz uczennica klasy 5a zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Polonistycznym
„Znam Mitologię”

 

 

   21 marca 2018 roku odbył się szkolny etap miejskiego konkursu polonistycznego
„Znam mitologię”.

I miejsce zdobyła Zosia Skubacz z klasy 5a. Uczennica będzie reprezentowała szkołę w finale konkursu 20 kwietnia 2018 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

II miejsce zajęła  Sonia Chodkowska z klasy 5c

        III miejsce – Nina Krawczyk z klasy 5c

Laureatkom serdeczne gratulujemy!!!

Mistrz Ortografii – Wzorowy Matematyk

Uczniowie klas trzecich brali udział w dzielnicowych konkursach „Mistrz Ortografii”
i „Wzorowy matematyk” organizowanych przez SP158.
W konkursie ortograficznym II miejsce zajęli Adrianna Błażyńska i Karol Guzowski
W konkursie matematycznym III miejsce zajęła Weronika Rudniewska
Laureaci zakwalifikowali się do etapu warszawskiego.

  

Warszawa da się lubić 🙂

Nasze najmłodsze uczennice,  Milenka Jacniacka i Karolinka Szkliniarz zostały laureatkami
konkursu plastycznego „Warszawa da się lubić” organizowanego przez Przedszkole nr 34
w Warszawie.

 

Alfik Matematyczny

Karol Guzowski
I miejsce w województwie mazowiecki i I miejsce w kraju!

Gratulujemy 🙂

Rok szkolny 2016/2017

XII Miejski Konkurs Polonistyczny

,,Znam mitologię”
finalistka konkursu
Agata Pisarek, klasa 5a

XVIII Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Omnibus 2017

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Alicja Piechórowska, 2a

Weronika Rudniewska, 2b

Maja Tarkowska, 2c

Alexander Lipiński, 3a

Wiktor Kiełek, 3a

Weronika Kryńska, 3a

Mateusz Kosianowski,3a

Jan Pisarek,3b

Krzysztof Kulik, 3b

Zuzanna Chudzik, 3c

Zofia Scheiner, 3c

Aleksandra Markowska, 4a

Jakub Branny, 4b

Agata Pisarek, 5a

Gabriela Białek, 6b

Weronika Sawicka, 6b

Darius Prat-Carrabin, 6c

Magdalena Zdzieszyńska, 6c

Dobry wynik uzyskali:

Adrianna Błażyńska, 2b

Jakub Lenart, 2c

Karolina Gawor, 3a

Aleksandra Zdzieszyńska, 3a

Natalia Sałach, 3b

Zoja Szcześniak, 3b

Mateusz Kania, 5b

Roksana Szpryngier, 6b

ŚWIETLIK

W X edycji konkursu nauk przyrodniczych Świetlik wyróżnienie zdobył Jakub Branny z klasy 4b.

XIV Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej ,,Witaj, majowa jutrzenko”

finalista konkursu
Mateusz Lipski, klasa 6c

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY EKO-PLANETA

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Leon Karczewski

Jakub Branny

Wyróżnienie zdobyli:

Konrad Janczewski

Inga Kowalska

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 

DZIELNICOWY KONKURS MATEMATYCZNY I ORTOGRAFICZNY

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 158 odbyło się podsumowanie dzielnicowego konkursu ortograficznego i matematycznego.

                                                               Tytuł  „Wzorowego Matematyka” otrzymali:

Leon Dziduch kl. 3b miejsce I

Jan Skubacz kl. 3c miejsce II

Weronika Kryńska kl. 3a miejsce III

Tytuł  „Mistrza Ortografii” otrzymali:

Jan Pisarek kl. 3b miejsce II

Aleksandra Zdzieszyńska kl. 3a miejsce III

Zuzanna Wróbel kl. 3c miejsce III

Laureaci odebrali statuetki a nauczyciele dyplomy.

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

Jagna Brudzińska Złota Wena w konkursie muzycznym

Marianna Krajewska Złota Wena w konkursie fotograficznym

Ewelina Kźmierczak Brązowa Wena w konkursie fotograficznym

Jakub Branny wyróżnienie w konkursie filmowym

Helena Zaborowska Srebrna Wena w konkursie tanecznym

ALFIK HUMANISTYCZNY

Scan0001

Scan0003Scan0005

Scan0007

Scan0009

Scan0002

Scan0004

Scan0008

Scan0006

Scan0010

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ENGLISH HIGH FLIER

Wiktor Medyński – IV miejsce w województwie mazowieckim, VI miejsce w kraju

Olivier Fitrzyk-Barral – bardzo dobry wynik

Aleksandra Grzelak – bardzo dobry wynik
WP_20170112_09_17_53_Pro_LIWP_20170112_09_18_09_Pro_LIWP_20170112_09_18_22_Pro_LI

XI ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

KONKURS PLASTYCZNY „Z biegiem Wisły – pejzaże, wspomnienia, marzenia…”

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ewelina Kazimierczak 6a – Złota Wena

Leon Dziduch 3b – Srebrna Wena

Marek Stępień 3a – Brązowa Wena

pict2265

pict2263

 Konkurs recytatorski „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz”

Natalia Szafrańska 3c – Srebrna Wena

part_1480960649109

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY MULTITEST

Jakub Branny 4b – laureat

Anna Kosianowska 5b – laureatka

Aleksandra Markowska 4a – wyróżnienie

Rok szkolny 2015/2016

WIOSENNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

WP_20160617_13_01_06_ProWP_20160617_13_01_23_Pro

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

WP_20160622_15_10_37_Pro

MINILOGIA

WP_20160622_15_10_09_Pro

MULTIMEDIALNA MATEMATYKA

WP_20160610_15_16_41_Pro

Omnibus

20160617_074224_002

20160617_074224_004

20160617_074224_006

20160617_074224_008

20160617_074224_001

20160617_074224_003

20160617_074224_005

20160617_074224_007

20160617_074224_009

Mistrz Ortografii

Konrad Janczewski, uczeń klasy 3b zajął III miejsce w tegorocznej edycji  dzielnicowego konkursu przedmiotowego dla klas III „Mistrz Ortografii”.

20160509_113814DSCF0278

English Hihg Flier

20160122_141027_00120160122_141027_002

ALFIK HUMANISTYCZNY

20160204_075813_003 20160204_075813_002 20160204_075813_001 20160204_075813_020 20160204_075813_022 20160204_075813_021 20160204_075813_019 20160204_075813_018 20160204_075813_017 20160204_075813_016 20160204_075813_015 20160204_075813_014 20160204_075813_013 20160204_075813_012 20160204_075813_011 20160204_075813_010 20160204_075813_009 20160204_075813_008 20160204_075813_007 20160204_075813_006 20160204_075813_005 20160204_075813_004

ALFIK MATEMATYCZNY

3 2 1 7 6 5 4

Konkurs „Skanseny w Polsce”

Roksana Szpryngier, uczennica klasy 5b została laureatką nagrody w XXII konkursie rysunkowo – malarskim Skanseny W Polsce. Serdecznie gratulujemy!

.

.R2

Sukces uczennicy klasy 2B w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2015/16

Miło nam ogłosić, że Zofia Olszewska (8 lat) z SP nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego zdobyła brązową wenę, wykonując pracę plastyczną w świetlicy pt. „Zaskoczyłaś mnie, Warszawo, czyli zmieniam się ja, zmieniasz się ty…”. Gratulujemy!

20151130_133606

 

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

We wtorek 3 listopada dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie recytatorskim „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz” organizowanym w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2015/2016.

Uczennica Natalia Szafrańska z klasy II c zdobyła trzecie miejsce – Brązową Wenę.

Jury doceniło i zauważyło Wiktorię Jagłowską z klasy III c i Jagnę Bogucką z klasy III a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podsumowaniem konkursu było widowisko poetyckie „Czas nas uczy pogody”, które odbyło się w poniedziałek 30 listopada w Teatrze Stara Prochownia. Podczas uroczystości wszyscy laureaci jeszcze raz wyrecytowali swoje wiersze. Następnie Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Śródmieście, pan Łukasz Kasprzak pogratulował uczestnikom oraz wręczył dyplomy i statuetki.

27 listopada w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich wręczono nagrody w tegorocznej edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyli Marianna Krajewska z klasy 3a, Franciszek Melichar z klasy 3c i Pola Malczewska z klasy 4b.

WP_20151127_003 WP_20151204_002 WP_20151127_002 (1)

<=><=><=><=><=><=><=><=><=><=><=><=><=>

Rok szkolny 2014/2015

KANGUR MATEMATYCZNY

MULTIMEDIALNA MATEMATYKA

ZNAM MITOLOGIĘ

XV Wojewódzki Konkurs

TOMIK LITERACKI MŁODYCH AUTORÓW

XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO

OMNIBUS

 

ALFIK HUMANISTYCZNY

MATEMATYCZNY KONKURS KURATORYJNY

Trzech uczniów z klasy 6:

Maciej Wierzbicki,

Szymon Ogonowski,

Roman Prat-Carrabin

zostało LAUREATAMI Matematycznego Konkursu organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Maciej, Szymon i Roman są zwolnieni z I części sprawdzianu po klasie 6 (uzyskują maksymalną liczbę punktów), otrzymują ocenę celującą z matematyki na koniec roku szkolnego i mogą wybrać dowolne gimnazjum w Polsce, w którym chcieliby kontynuować naukę i rozwijać swoje pasje.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

ALFIK MATEMATYCZNY

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Olimpus – ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego

Kangur Matematyczny

Multimedialna matematyka

Omnibus humanistyczny

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

 

English Ace

Konkurs polonistyczny Znam Mitologię

Konkurs Małych Form Teatralnych

Alfik Matematyczny 2014

ALFIK HUMANISTYCZNY 2014

ENGLISH HIGH FLIER

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Międzydzielnicowy konkurs dla klas trzecich „Wzorowy matematyk”

 

I miejsce zajęły: Martyna Bartosiak z klasy 3a i Patrycja Malarska z klasy 3b

 

Omnibus 2013

 

 

Miejski Konkurs Polonistyczny

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny – 2013 rok

Wyniki dla kategorii Żaczek

Imię i nazwisko

klasa

Ilość punktów

nagroda

Roksana Szpryngier

2b

80,00

wyróżnienie
Hanna Barańska

2b

77,50

wyróżnienie
Piotr Sikorski

2b

76,25

wyróżnienie
Emilia Młotkowska

2b

68,75

Aleksandra Obierzyńska

2b

68,75

Bartosz Kolmer

2

65,00

Bartosz Pietrulewicz

2a

65,00

Ewelina Kazimierczak

2a

63,75

Bartłomiej Skaliński

2b

63,75

Jan Wyrzykowski

2a

63,25

Weronika Sawicka

2b

61,25

Paweł Trytko

2a

60,00

Adam Pacyno

2b

56,25

Bartosz Stasiewski

2b

55,00

Maksymilian Karwat

2a

51,25

Zofia Miłobędzka

2b

48,75

Mieszko Sapiński

2a

44,00

Aleksandra Grzelak

2a

42,50

Tola Bogdanienko

2b

32,50

Hanna Gryzio

2b

32,50

Magdalena Zdzieszyńska

2c

25,00

Jakub Politowicz

2a

15,00

Wyniki dla kategorii Maluch:

Imię i nazwisko

klasa

Ilość punktów

nagroda

Mateusz Bartuś 4a 108,75 wyróżnienie
Patrycja Malarska 3b 108,75 bardzo dobry
Marta Janczewska 4c 90,00
Małgorzata Melon 4c 90,00
Tomasz Pisarek 4c 89,75
Maciej Wierzbicki 4b 88,75
Emilia Ladek 3b 88,00 Wyróżnienie
Łucja Białek 3b 85,00 Wyróżnienie
Maria Miłobędzka 4c 83,75
Krzyszto Dziura 4b 81,25
Aureliusz Szeremeta 3b 81,25
Bartosiak Martyna 3a 75,00
Marian Rybakowski 4b 72,50
Antonina Ziendara 4c 71,25
Oliwia Mauer 4c 68,75
Dawid Przybylski 4c 68,75
Bartłomiej Dzieniszewski 3a 67,50
Wiktoria Gawrońska 3a 62,50
Paulina Sas 4c 52,50
Emilia Mazurek 3b 49,00
Marcin Leśniak 4c 44,25
Julia Kosicka 3b 38,75
Aleksy Chwedczuk 4c 31,25
Martyna Stańczak 4c 23,75

Wyniki dla Kategorii Beniamin:

Imię i nazwisko

klasa

Ilość punktów

nagroda

Maciej Małowidzki 6a 145,00 laureat
Maciej Donaburski 5b 86,25 wyróżnienie
Krzysztof Rurka 5b 83,75
Maria Sikorska 6b 81,25
Rafał Ratajczyk 6b 80,75
Aleksander Szczepański 5b 75,50
Mateusz Idzik 5a 63,75
Paweł Tarnowski 5a 59,50
Dominik Kubicki 5a 51,25
Dorota Wiktorowicz 6b 51,25
Maria Kuncicka 5b 49,50
Piotr Trytko 6a 46,25
Natalia Jaworska 5b 40,50

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY organizowany przez Kuratorium Oświaty

Laureat – Małowidzki Maciej uczeń z kl. 6a

 

KONKURS GIER MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH organizowane przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej

Laureat – Maciej Małowidzki – uczeń z klasy 6a za zajęcie XIII miejsca w finale krajowym eliminacji do XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii C1.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY OMNIBUS 2013

Paweł Tarnowski z kl. 5a – 93,75% pkt możliwych do zdobycia – 2 miejsce w województwie mazowieckim, 4 w kraju,

 

Bardzo dobry wynik:

– Agata Kok (kl. 4c) (1. miejsce w województwie, 16. w kraju – 90,21% pkt.)

– Sonia Burdyna (kl.6b) (2. miejsce w województwie, 8. miejsce w kraju – 88,5% pkt.)

– Jan Wyrzykowski (kl. 2a) (5. miejsce w województwie, 12. w kraju – 92,26% pkt.)

– Patrycja Malarska (kl. 3b) (7. miejsce w województwie, 15. miejsce w kraju – 90,90% pkt.)

– Weronika Sawicka (kl. 2b) (9. miejsce w województwie, 30. w kraju – 89,28% pkt.)

– Emilia Mazurek (kl. 3b) (16. miejsce w województwie, 61. w kraju – 86,36% pkt.)

 

Dobry wynik:

– Maria Sikorska (kl. 6b) (11. miejsce w województwie, 65. w kraju – 84,5% pkt.)

– Marta Janczewska (kl. 4c) (22. miejsce w województwie, 121. w kraju – 84,78% pkt.)

– Małgorzata Melon (kl.4c) (55. miejsce w województwie, 258. w kraju – 81,52% pkt.)

– Piotr Sikorski (kl.2b) (29. miejsce w województwie, 103. w kraju – 81,54% pkt.)

– Martyna Bartosiak (kl. 3a) (40. miejsce w województwie, 141. w kraju – 82,95% pkt.)

– Emilia Ładak (kl. 3b) (47. miejsce w województwie, 191. w kraju – 80,68% pkt.)

– Maria Miłobędzka (kl. 4c) (46. miejsce w województwie, 211. w kraju – 82,60% pkt.)

– Tomasz Pisarek (kl. 4c) (46. miejsce w województwie, 211. w kraju – 82,60% pkt.)

 

III Przegląd Twórczości Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Laur Złotego TESPISA” organizowany przez Gimnazjum Nr 46 im. Szarych Szeregów w Warszawie

Wyróżnienie dla grupy teatralnej „Pod 29-tką”

 

Miejski Konkurs Polonistyczny „Znam mitologię”

Laureatka Maria Wojaczek, uczennica z kl. 5a –– III miejsce w Warszawie

 

Międzydzielnicowy Konkurs Plastyczny „Za każdy kamień Twój”

Wyróżnienie dla:

Michaliny Ziendary uczennicy z kl. 6b,

Zofii Bychowskiej uczennicy z kl. 6b,

Piotra Blaima ucznia z kl. 6b.

 

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny ALFIK

 

Weronika Sawicka z kl. 2b – 2. miejsce w województwie, 6 w kraju – 92,50% pkt. możliwych do zdobycia. Nagrodą jest tygodniowy pobyt na obozie wypoczynkowo – naukowym.

 

  1. Dyplomy uznania otrzymują:

 

a) za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie:

  • Patrycja Malarska (kl. 3b) – 72. miejsce w województwie, 248. w kraju – 85, 50% p. możliwych do zdobycia,
  • Agata Kok (kl. 4c) – 15. miejsce w województwie, 42. w kraju – 89,17% p. możliwych do zdobycia,
  • Sonia Burdyna (kl. 6b) – 11. miejsce w województwie, 32. w kraju – 88,33% p. możliwych do zdobycia.

 

b) za uzyskanie dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie:

  • Jan Wyrzykowski (kl. 2a) – 17. miejsce w województwie, 70. w kraju – 82,50% p. możliwych do zdobycia,
  • Marta Janczewska (kl.4c) – 52. miejsce w województwie, 160. w kraju – 82,50% p. możliwych do zdobycia,
  • Paweł Tarnowski (kl.5a) – 27. miejsce w województwie, 121. w kraju – 82,50% p. możliwych do zdobycia.

 

Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER

 

Wynik bardzo dobry uzyskali:
Martyna Kwiatkowska z kl. 5a – 86,67%, 130 pkt, 9 miejsce w woj. mazowieckim, 41 w kraju,
Paweł Tarnowski z kl. 5a – 75%, 112,5 pkt, 69 miejsce w woj. mazowieckim, 183 w kraju.

 

OGÓLNOPOLSKI TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „English Much More…”

 

Laureaci z wynikiem B:
Piotr Szych z kl. 4b – 88 punktów
Tomasz Pisarek z kl. 4c – 81 punktów.

 

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

 

III miejsce w Konkursie Recytatorskim dla Dominiki Hoffmann – uczennicy kl. 5a; dwa wyróżnienia: dla Tomasza Pisarka – ucznia kl. 4c i Mariusza Celmera – ucznia klasy 5b, w kategorii klas IV-VI.

 

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim dla Kamili Mróz – uczennicy kl. 2a, w kategorii klas I-III.

 

Wyróżnienie w Konkursie Muzycznym w kategorii solo dla Laury Michalskiej – uczennicy z kl. 2b i Aleksandry Grzelak – uczennicy z kl. 2a.

 

„Brązowa Wena” w Konkursie Teatralnym w kategorii klas młodszych.

 

Wyróżnienie w Konkursie Teatralnym w kategorii klas IV-VI.

 

 

Konkursy plastyczne międzyszkolne

 

„Renifer Świętego Mikołaja”

V Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy – „Renifer Świętego Mikołaja”. Organizator – biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 210 w Warszawie.

I miejsce w konkursie (klasy 1-3) zdobyła Ania Kiliańska z klasy 2a

 

Wyróżnienie dla Olgierda Malarskiego – ucznia klasy 0b w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia świąt”- XI charytatywna akcja świąteczna, której patronem medialnym był Program I.Polskiego Radia.

Wyróżnienie dla Filipa Zdunka – ucznia klasy 1b w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z krainy szczęśliwego dzieciństwa” w ramach obchodów Roku Korczakowskiego

otrzymał wyróżnienie w konkursie – gratulujemy!!!

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Uczniowie, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego:

1. Roksana Szpryngier

2. Zosia Skubacz

3. Marta Gołota

4. Maja Ryczkowska

5. Jakub Figat

6. Elizaveta Labunets

7. Olgierd Malarski

8. Patrycja Malarska

9. Liwia Suchy

10. Martyna Krzysztofek

11. Alicja Giera

12. Jakub Grzelak

13. Julia Kolmer

Wyróżnieni na terenie szkoły: Roksana Szpryngier, Jakub Figat, Elizaveta Labunets, Alicja Giera

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Maski i figurki afrykańskie”


Uczniowie, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maski i figurki afrykańskie”

i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego:

1. Roksana Szpryngier

2. Kuba Grzelak

3. Michalina Ziendara

4. Dorota Wiktorowicz

5. Maria Sikorska

6. Jarosław Franiewski

7. Maria Miłobędzka

8. Maurycy Laskowski

9. Sandra Dominiak

1 Weronika Jabłońka

11. Dominik Kubicki

12. Gabriela Kamińska

13. Mateusz Bartuś

14. Hania Szwernowska

15. Jakub Woźniak

16. Michał Tkaczyk

17. Marian Rybakowski

Wyróżnieni na terenie szkoły: Roksana Szpryngier, Jakub Grzelak, Maria Sikorska

Praca Marii Sikorskiej zakwalifikowała się do ogólnopolskiej wystawy w MDK w Krakowie.

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny Psie troski”

Przesłaniem konkursu było uwrażliwić na bezinteresowną przyjaźń wobec zwierząt. Prace konkursowe wykonali uczniowie z klasy 2a,2b,2c, 3a,3b i 5a.

Wyróżnienia otrzymali: Marysia Wojaczek z klasy 5a; Ala Garula z klasy 2c; Martyna Bartosiak, Wiktoria Gawrońska, Weronika Kałużyńska, Michał Mikulski z klasy 3a; Weronika Rosiak, Marta Czarnecka, Julia Dąbrowska, Martyna Szymańska, Kacper Suchanek, Nina Mikołajczyk, Łucja Białek, Julia Chmielewska, Patrycja Malarska, Emilka Ładak, Emilka Mazurek, Paweł Rak z klasy 3b; Ola Obierzyńska , Bartek Stasiewski, Weronika Sawicka, Wiktoria Krajczyńska, Gabrysia Białek, Madzia Dryjańska, Adam Pacyno, Jagna Brudzińska z klasy 2b; Ala Niezgoda, Ola Grzlak, Ania Kiliańska, Tosia Olejnik, Julia Olszewska, Justyna Rurka, Karolina Zabielska, Ewelina Kazimierczak, Marta Rek z klasy 2a.


Konkurs plastyczny „Moja Warszawa”

Konkurs został zorganizowany w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów.

Wyróżnienia na etapie szkolnym otrzymali następujący uczniowie: z klasy 1a – Natalia Bartczak; z klasy 2a – Krzyś Szydłowski, Ola Grzelak, Ala Niezgoda, Ola Wąsak, Marta Rek; z klasy 2c – Ala Garula, Asia Adamska, Jana Melichar, Zosia Patkowska, Bartosz Kolmer, Taisa Gierewicz, Emilka Gajewska, Nela Myczkowska; z klasy 3b – Nina Mikołajczyk, Paweł Rak, Kuba Barszcz, Kacper Suchanek.

 

….
Konkurs plastyczny „Bezpieczny w ruchu drogowym”

Konkurs odbył się pod patronatem Komendy Stołecznej Policji.

Wyróżnienia otrzymali: z klasy 2c Zosia Patkowska; z klasy 2a Oliwia Donica, Ania Kiliańska , Ala Niezgoda, Julia Sekunda; z klasy 3b Patrycja Malarska, Julia Chmielewska, Martynka Szymańska Konstancja Varisella.

..

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówka z krainy szczęśliwego dzieciństwa”

Konkurs odbył się w ramach obchodów Roku Korczakowskiego. s zainteresowanie dzieci.Wykonanie prac plastycznych poprzedziło głośne czytanie dzieciom książek Janusza Korczaka w ramach realizowanego w świetlicy programu „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Wyróżnione prace na etapie szkolnym wysłane na konkurs wykonali następujący uczniowie: Olimpia Donica, Natalia Bartczak, Lidia Napieralska, Agatka Pisarek, Krysia Maślińska z klasy 1a; Zosia Breś, Maja Ryczkowska, Iza Leśniak, Adela Syller, Jagna Woźniak, Ania Kosianowska, Pola Malczewska, Karolina Kuraś, Filip Zdunek
z klasy 1b; Ola Obierzyńska z klasy 2b; Asia Adamska, Taisa Gierewicz z klasy 2c; Ola Wąsak, Ewelina Kazimierczak, Ola Grzelak, Marta Rek, Oliwia Donica z klasy 2a; Julia Dąbrowska, Weronika Rosiak, Patrycja Malarska, Kuba Barszcz, Nina Mikołajczyk, Emilka Mazurek, Marysia Borzęcka, Emilka Ładak, Julia Chmielewska, Martynka Szymańska, Łucja Białek, Kuba Sobczyński z klasy 3b.

 

Rok szkolny 2011/2012

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK

 

Ignacy Kuncicki z kl. 6a – wynik bardzo dobry (II lokata) 94,67% punktów, 22 m. w woj. mazowieckim, 77 w kraju

Maciej Małowidzki z kl. 5a – wynik bardzo dobry (II lokata) 91,67% punktów, 30 m. w woj. mazowieckim, 130 w kraju

Maciej Wierzbicki z kl. 3b – wynik bardzo dobry 83,33% punktów, 42 m. w woj. mazowieckim, 141 w kraju

Agata Kok z kl. 3c – wynik bardzo dobry 78,33% punktów, 72 m. w woj. mazowieckim, 242 w kraju

Mateusz Bartuś – wynik dobry 72,33% punktów, 127 m. w woj. mazowieckim, 438 w kraju

Małgorzata Melon z kl. 3c – wynik dobry 70,83% punktów, 143 m. w woj. mazowieckim, 497 w kraju

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

 

Małowidzki Maciej z kl. 5a – 126,25 wynik bardzo dobry

Wrzosek Kacper z kl. 6a – 112,25 wyróżnienie

Kok Agata z kl. 3c – 98,75 wyróżnienie

Bartuś Mateusz z kl. 3a – 79,75 wyróżnienie

Wierzbicki Maciej z kl. 3b – 79,25 wyróżnienie

 

 

Konkurs Języka angielskiego ENGLISH HIGH FLIER

 

Wynik dobry uzyskali:

– Zuzanna Piotrowska z kl. 6a – 71,67%, 107,5 pkt, 10 miejsce w woj. mazowieckim, 51 w kraju

– Antoni Zaborowski z kl. 5b – 72,5%, 108,75 pkt, 40 miejsce w woj. mazowieckim, 117 w kraju

 

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2012

 

Laureatka – Martyna Kwiatkowska z kl. 4a – 180 pkt., 97,83% poprawnych odpowiedzi, 2 miejsce w kraju i 2 miejsce w woj. mazowieckim

 

Bardzo dobry wynik:

Paweł Tarnowski z kl 4a – 164 pkt., 89,13% popr. odpowiedzi, 83 m. w kraju, 17 w woj. mazowieckim,

Sonia Burdyna z kl. 5b – 164 pkt., 85,42% popr. odpowiedzi, 104 m. w kraju, 29 w woj. mazowieckim,

Maria Sikorska z kl. 5b – 162 pkt., 84,38% popr. odpowiedzi, 133 m. w kraju, 38 w woj. mazowieckim

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY ALFIK

 

Agata Kok z kl. 3c laureatka – 1 miejsce w szkole

3 miejsce w województwie

5 miejsce w kraju

 

Dyplomy uznania otrzymali:

a) za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie:

  • Maria Wojaczek, kl.4a (85,5% pkt. możliwych do zdobycia – 2. lokata)

b) za uzyskanie dobrego wyniku w ogólnopolskim konkursie:

  • Małgorzata Melon, kl.3c (81,33% pkt. możliwych do zdobycia – 3. lokata)
  • Maria Sikorska, kl.5b (84,5% pkt. możliwych do zdobycia – 3. lokata)
  • Sonia Burdyna, kl.5b (83% pkt. możliwych do zdobycia – 3. lokata)
  • Michalina Ziendara, kl.5b (80,5% pkt. możliwych do zdobycia – 3. lokata)
  • Kacper Wrzosek, kl.6a (81,67% pkt. możliwych do zdobycia – 3. lokata)

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS 2012

 

Michał Skrzyński z kl. 3a – 168 pkt., 95,45% pkt możliwych do zdobycia – 1 miejsce w woj. mazowieckim, 3 w kraju

 

Bardzo dobry wynik:

– Zuzanna Welman (kl. 3b) (2. miejsce w województwie, 11. miejsce w kraju – 92,05% pkt. – 2. lokata)

– Agata Kok (kl. 3c) (31. miejsce w województwie, 118. miejsce w kraju – 90,34% pkt. – 2. lokata)

– Marta Janczewska (kl. 3c) (10. miejsce w województwie, 31. miejsce w kraju – 89,77% pkt. – 2. lokata)

– Oliwia Mauer (kl. 3c) (13. miejsce w województwie, 43. miejsce w kraju – 88,64% pkt. – 2. lokata)

– Nuria Sanchez-Ruiz (kl.6bs) (28. miejsce w województwie, 81. miejsce w kraju – 88% pkt. – 2. lokata)

– Jan OstaszewiczMałgorzata Melon z kl. 3c – wynik dobry 70,83% punktów, 143 m. w woj. mazowieckim, 497 w kraju (kl. 6a) (43. miejsce w województwie, 127. miejsce w kraju – 86,50% pkt. – 2. lokata)

 

Dobry wynik:

– Małgorzata Melon (kl.3c) (45. miejsce w województwie, 211. miejsce w kraju – 82,39% pkt. – 3. lokata)

– Maria Kuncicka (kl. 4b) (26. miejsce w województwie, 122. miejsce w kraju – 83,7% pkt. – 3. lokata)

– Helena Socha (kl. 4b) (26. miejsce w województwie, 122. miejsce w kraju – 83,7% pkt. – 3. lokata)

– Sonia Burdyna (kl.5b) (10. miejsce w województwie, 54. miejsce w kraju – 84,38% pkt. – 3. lokata)

– Kacper Wrzosek (kl. 6a) (96. miejsce w województwie, 313. miejsce w kraju – 82% pkt. – 3. lokata)

– Wiktor Jagodowicz (kl. 6a) (108. miejsce w województwie, 358.miejsce w kraju – 81% pkt. – 2. lokata)

 

Miejski Konkurs Polonistyczny „Znam mitologię”

 

Dorota Wiktorowicz z kl. 5b – wyróżnienie

 

 

Wojewódzki Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych „miniLogia 10”

 

Laureat – Mateusz Tabor z kl. 6a

 

 

Warszawski Konkurs „Multimedialna Matematyka

 

Lucyna Okhrem z kl. 6bs – II miejsce, Krzysztof Rurka z kl. 4b – wyróżnienie

 

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2011/2012

 

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim dla Weroniki Sapińskiej – uczennicy kl. 1b

 

„Srebrna Wena” w Konkursie Teatralnym w kategorii klas młodszych

 

 

II Przegląd Twórczości Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O ZŁOTY LAUR TESPISA” organizowany przez Gimnazjum Nr 46 im. Szarych Szeregów w Warszawie

 

II miejsce dla Zespołu Teatralnego „POD 29-TKĄ”

 

 

Dziewiąty Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa” dla uczczenia pontyfikatu

bł. Jana Pawła II

 

Mariusz Celmer z kl. 4b finalista 2011/2012

 

 

Dziewiąty Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 maja
w roku Ks. Piotra Skargi
2011/2012

 

Franciszek Gierycz z kl. 1b – finalista

Mariusz Celmer z kl. 4b – finalista

 

 

VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Twórczości Ks. Jana Twardowskiego

 

Mariusz Celmer z kl. 4b I Nagroda w kategorii dzieci.

 

 

Turniej szachowy

 

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęło działalność świetlicowe koło szachowe pod kierunkiem Pani Urszuli Woźniak. 27 października reprezentacja naszej świetlicy – 10 uczniów z klas 2-5 – wzięła udział w Turnieju Szachowym w Szkole Podstawowej nr 3 w Warszawie przy ulicy Gościniec 53. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Parafiada im. Św, J. Kalasancjusza. Turniej okazał się zwycięski dla naszyp class=”MsoListParagraphCxSpMiddle” style=”text-indent: -18.0pt; mso-list: l0 level1 lfo1;” /span/pch szachistów.

I miejsce Maciej Dryjański kl. 4

III miejsce Tytus Kaliniec kl.4

 

 

Dzielnicowy konkurs dla klas trzecich „Mistrz ortografii”

 

III miejsce – Agata Kok z kl. 3c

II miejsce – Tomasz Pisarek z kl. 3c

 

Przegląd Piosenki o Warszawie dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych Dzielnicy Śródmieście

 

Wyróżnienie (dla SP29) dla 3 uczennic oddziału przedszkolnego: Weronika Sutkowska, Zofia Jackiewicz, Krystyna Maślińska

 

Śródmiejski konkurs plastyczny „Anioły są wśród nas”

 

Wyróżnienia: Sonia Burdyna z kl. 5b

Zofia Bychowska z kl. 5b

Michalina Ziendara z kl. 5b

 

 

Mazowiecki konkurs plastyczny organizowany przez PTTK Ochota „Miejsca znane z polskich legend”

 

Nagrody:

Marcin Czarnecki z kl. 5a

Tytus Kaliniec

Maksymilian Kazimierczak z kl. 4b

 

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Psy i koty…- nasi przyjaciele” – w ramach realizacji Programu Ekologicznego „Warszawa stolicą czystości”. Organizator Szkoła Podstawowa nr 41 w Warszawie.

 

Klasy 0-1

I miejsce – Helena Zaborowska kl.1c

II miejsce – Weronika Sawicka kl.1b

 

Klasy 2-3

I miejsce – Julia Dąbrowska kl.2b

Wyróżnienie – Julia Chmielewska kl.2b

 

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”

 

Organizator Szkoła Podstawowa nr 210 przy ul. Karmelickiej w Warszawie.

Wyróżnienie – Hana Gryzio z klasy 1b

 

 

Warszawski Konkurs Plastyczny związany z twórczością Astrid Lindgren

 

Wyróżnienia:

Marta Rek kl. 1a

Joanna Piwek kl. 2a

Marta Czarnecka kl. 2b

 

 

Mazowiecki konkurs plastyczny organizowany przez II Ogród Jordanowski „Wiosna w ogrodzie”

 

Nagrody:

Zofia Bychowska z kl. 5b

Magdalena Mikulska z kl. 5b

Nuria Sanchez-Ruiz z kl. 6bs

 

 

Rejonowy Konkurs Komendy Głównej Policji „Policjanci są wśród nas”

 

II miejsce dla przedstawicieli klas 4 i 5

 

 

/p

/span

/p

p

span style=”color: #000000;”

/p

/spanpp

nbsp;

/p